Martínek: Pro Strakonice bude důležitá záchrana

Extraliga žen

Příprava na další extraligový ročník pod bezednými koši u Otavy zahájena. Basketbalistky U19 Chance se poprvé sešly v úterý 21. srpna, kdy byl úvodní seznamovací trénink, a od té doby se pilně připravují. Nečeká je opět nic jednoduchého. Jak v rozhovoru prozradil trenér Petr Martínek, prvořadým cílem bude opět záchrana nejvyšší soutěže. Její nový ročník odstartuje začátkem října.

 

Událo se přes léto ve vašem táboře něco nového?

Kádr doznal nějakých změn. Jak jsme avizovali, odešla Tereza Šípová, která bude hájit barvy trutnovské Lokomotivy. Jinak by měly zůstat všechny hráčky z loňské sestavy. Je tam pojení starších a zkušenějších basketbalistek s dravým mládím. Ještě jsme oslovili tři akvizice v rámci České republiky a uvidíme, jak to dopadne, neboť jednání stále probíhají.

A nějaká jména už prozradit můžete?

Mohu prozradit, že naše barvy bude hájit nadějná juniorka Lucie Poláčková z Klatov a Dominika Kyselová z Plzně. Ta už u nás hrála, ale přivodila si zranění kolene, dohodli jsme se tedy na obnovení kariéry. Ještě jednáme o příchodu jedné zahraniční hráčky, uvidíme, jak jednání dopadnou.

Co říkáte na to, že extraligové vody opustily Karlovy Vary? Nově bude lichý počet účastníků…

Samozřejmě, že by bylo lepší, kdyby byl sudý počet účastníků, protože by se hrálo každý týden, soutěž by nedoznala žádných změn, ale Karlovy Vary měly asi nejen hráčské, ale i finanční obtíže, proto neakceptovaly vstup do ŽBL. Jinak myslím, že to nepřinese vůbec nic, bude o nějaké utkání méně, ale zase volno využijeme k tréninku a nějaké regeneraci.

V minulé sezoně jste obsadili desáté místo, když jste získali během základní části a play-out osm vítězství. Budete teď opět cílem záchrana, nebo už můžete pomýšlet na vyšší příčky?

Hlavním cílem bude pořád záchrana soutěže. Naposled si tým sedl a nakonec byla naše hra znamenitá, získali jsme řadu vítězství nad silnými soupeři. Třeba to z palubovky mladoboleslavské Slovanky bylo nesmírně cenné. Týmy jako Technic jsme doma přejeli o dost bodů, naše družstvo bylo velmi konsolidované a stabilizované. Jenom škoda, že odešla Tereza Šípová, věřím však, že se nám ji podaří adekvátně nahradit a všechno bude šlapat jako v minulém ročníku. Bylo by určitě zajímavé se v tabulce posunout, ale nechci předbíhat – ještě neznáme kvalitu ostatních celků. Pro Strakonice bude důležitá především záchrana.

 

Autor: Jan Petráš. Zdroj: Týdeník Strakonicko.