Mladé basketbalistky vyrazily na soustředění do Písku

Juniorky Mládež

Minižákyně, mladší žákyně, starší žákyně, kadetky i juniorky… Všechny mládežnické kategorie Basketbalového klubu Strakonice se sešly na jednom místě. Od čtvrtka 16. do pondělí 20. srpna absolvovaly tradiční letní soustředění, které se již popáté uskutečnilo v Písku.

Osmička trenérů (Petr Martínek, Jiří Johanes, Jakub Mužík, Jaroslava Bernasová, Miroslav Vondřička, Radka Drnková, Zuzana Karoľová a Lenka Pichlerová) měla na starost jednasedmdesát basketbalistek. „Dopolední blok obsahoval dvou až tříhodinový trénink, po poledním klidu následovala další dvouhodinová tréninková jednotka a po večeři byla ještě třetí fáze, ta trvala 75 – 90 minut,“ nastínil denní program trenér nejstarší mládežnické kategorie Petr Martínek.

Areál VOŠ a SPŠ lesnická nabídl všestranné zázemí. Ubytování v domově mládeže, stravování v jídelně, venkovní hřiště s umělým povrchem a samozřejmě tělocvičnu. Nejmenší kategorie pak využívaly nedalekou sportovní halu ELIM Písek, ve které jsou k dispozici koše se sníženou výškou. „Co se týče náplně tréninků, jednalo se o takovou všehochuť. Byla tam nejen kondiční složka, ale i spousta herních záležitostí, přičemž u malých dětiček jsme to vůbec nespecifikovali, u nich děláme všestranný rozvoj s řadou basketbalových cvičení,“ podotkl bývalý trenér dívčí reprezentace do dvaceti let, jenž do Písku pozval svého někdejšího kolegu z realizačního týmu národního družstva. „Stejně jako před rokem za námi přijel specialista na kondici Petr Horák z Brna, jenž si připravil bloky jak pro starší, tak i mladší děvčata,“ potěšilo Martínka. Atletický trenér však nebyl jediným hostem, za strakonickými basketbalistkami opět dorazila i cvičitelka aerobiku Jitka Tomšovicová.

Celkově se soustředění vydařilo. „Je super, že jako celý klub můžeme vyrazit do jiného města, kde vzájemně komunikujeme mezi trenéry – je to obrovská výhoda, můžeme si pomoci. Myslím, že dny v Písku splnily svůj účel a teď už se budeme připravovat doma ve Strakonicích,“ uzavřel Petr Martínek.

 

Autor: Jan Petráš. Zdroj: Týdeník Strakonicko.