Nejlepší střelkyně béčka si pochvaluje pohodu v týmu

II. Liga žen

Jiná než ostatní. Taková byla pro basketbalistky BK Strakonice B uplynulá sezona. Prvoligovou příslušnost sice předtím uhájily, ale po dohodě se rozhodly pro účast v nižší soutěži – druhé lize. Do ní vstoupily s výrazně obměněným kádrem, bez několika opor, ale i tak si počínaly velmi dobře. V základní části obsadily čtvrtou pozici, díky čemuž si zajistily účast ve finálové skupině. A v ní si ještě o jeden stupínek polepšily. Velikou měrou se na tomto úspěchu, který téměř nikdo nečekal, podílela autorka 371 bodů Kateřina Kuncipálová, jež se stala dokonce třetí nejlepší střelkyní celé soutěže.

Po tom, co jste se rozhodly opustit první ligu, jste si v nižší soutěže žádné veliké cíle nedávaly – tím prvotním byla pouze záchrana. Byl tedy pro vás postup do finálové skupiny a konečné třetí místo velikým překvapením?

Třetí místo určitě překvapení bylo. Velmi se nám změnil kádr a na palubovku se vrátily holky, které nějaký čas basket nehrály, proto nikdo nevěděl, co od takového týmu čekat. Začátek byl trochu rozpačitý, ale myslím, že můžu mluvit za celý tým, když řeknu, že od půlky soutěže už jsme mířily na nejvyšší příčky.

Kdybyste měla srovnat úroveň I. a II. ligy, je tam veliký rozdíl?

Týmy v play-off jsou s první ligou určitě srovnatelné, ale spodní polovina tabulky taková není. To dokazuje i to, že některé zápasy skončily rozdílem až o 40 bodů.

Z čeho jste především těžily? Hrála výraznou roli skvělá parta, která se vytvořila, nebo fakt, že už máte zkušenosti z vyšších soutěží?

Určitě skvělá parta! Téměř všechny hráčky už se na hřišti někdy potkaly, takže poté, co jsme se rozkoukaly, už to šlo prostě samo. Takovou pohodu v týmu i na hřišti jsem nezažila ještě nikdy. A tomu všemu dopomohl i trenér Kuba Maršán, který do téhle party perfektně zapadl.

Vám osobně sedla minulá sezona náramně, s průměrem 20,61 bodů na zápas jste se stala třetí nejlepší střelkyní soutěže. Byla jste s tímto číslem spokojená, nebo myslíte, že klidně mohlo být ještě lepší?

S tímhle číslem jsem byla opravdu nadmíru spokojená, kéž by to takhle šlo i další sezonu. Ale to všechno pramení právě z té pohody v týmu, kdy se žádná z hráček nebojí vystřelit nebo zaútočit na koš.

Bydlíte a pracujete v Hořovicích, tak jak se vám to všechno podařilo skloubit? Do Strakonic jste dojížděla jen na zápasy, nebo jste stihla i nějaký trénink?

Minulý školní rok jsem začala učit na ZŠ v Hořovicích na plný úvazek, takže tréninkově to se mnou bylo opravdu špatné, chodila jsem většinou jen na páteční tréninky před zápasem.

Nemáte ambice v budoucnu ještě zkusit vyšší soutěž, třeba extraligu?

Popravdě jsme o tom přemýšlela právě na novou sezonu. Ale je tu spousta proti – od září nastupuji na magisterské studium do Plzně, pracuji v Hořovicích a opustit takhle dobrou partu by bylo hodně těžké.

Budete mít v béčku také nějakou letní přípravu, nebo se sejdete až v hale před začátkem mistrovských zápasů?

Na konci srpna s holkama jedeme na třídenní soustředění do Volyně, kde budou v tu dobu mladší kluci, takže budeme mít i soupeře na zápasy. Na soustředění se dost těšíme, bude to taková nostalgie. Celé dětství jsme tam totiž všechny jezdily na soustředění s panem Vondřičkou a paní Maršánovou.

Došlo k nějakým změnám v kádru?

Z týmu nám odchází Šárka Jozová, která bude hrát extraligu a naopak přichází Sabrina Svobodová (ségra Lindy Svobodové), takže už se ségrou Hanďulou nebudeme jediné sesterské duo. A ještě se k nám přidá Nikča Drnková.

Druhou ligu jste si už ozkoušely, takže ambice budete mít jistě vyšší než se zachránit. Neuvažujete nad návratem do první ligy, nebo je současný stav podle vás optimální?

Nad návratem do první ligy určitě neuvažujeme, ale rády bychom se popraly zase o tak pěkné umístění jako letos.

 

Zdroj: Týdeník Strakonicko. Autor: Jan Petráš