Střelba letních protidrogových košů pokračuje

Mládež

Dobrovolné tréninky pro basketbalisty SKB Strakonice a basketbalistky BK Strakonice, které vede nestor Miroslav Vondřička, pokračují i o letních prázdninách. Děti chodí hned třikrát týdně střílet na plavecký stadion Na Křemelce. Své pokusy si evidují a vyhlášeny pak budou ty nejpilnější. A jaká je zatím účast? „V současné době tuto možnost využilo pětadvacet dětí, převážně mladší kategorie, to je trochu zklamáním,“ posteskl Miroslav Vondřička.

Cílem střelby protidrogových košů je odlákání od povrchních zábav a umožnění dětem zlepšení střelecké úspěšnosti. „Nejpilnější je zatím Aleš Hess, jenž má odstříleno přes dva tisíce evidovaných pokusů, dále se nad jeden tisíc dostali Vojtěch Brabec, Nikola Nikola Stejskalová, Monika Lipavská a také nejmladší Linda Krčálová. Z nejmenších mají nejvíc pokusů Katka s Míšou Nárovcovou, které až s překvapivou chutí střílely i v dešti,“ vysvětlil zkušený trenér, jenž zdůraznil, že se jedná zatím jenom o střelbu jím evidovanou.

Na závěr léta ještě dojde k doplnění, takže budou doplněny například počty tříbodových pokusů nebo trestných hodů za sebou a podobně. „Doufáme, že řada našich dětí odstřílí své pokusy i mimo plavecký stadion. Náš basketbal je potřebuje a stále platí staré české přísloví – co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš,“ uzavřel.

 

Zdroj: Týdeník Strakonicko. Autor: Jan Petráš.