Cíle U19 Chance? Atraktivní hrou přilákat diváky

Před startem nového ročníku nejvyšší tuzemské soutěže, Ženské basketbalové ligy, jsme položili několik otázek trenérovi Petru Martínkovi, jenž vede strakonické ženy U19 Chance. Hovořil o změnách v hráčském kádru, realizačním týmu a samozřejmě i cílech, jaké si jeho družstvo dává.

 

S jakým úmyslem jdete do nadcházející sezóny 2018/2019?

Tak jako v minulých ročnících budeme dávat herní příležitost mladým hráčkám a strakonickým odchovankyním. Zda-li to bude stačit, se uvidí až v průběhu soutěže. Rádi bychom navázali na předvedené výkony a výsledky z minulé sezóny.

 

Jakými změnami prošel ligový tým? Budou v něm převažovat juniorky?

Současný kádr ženského družstva skýtá spojení zkušených basketbalistek na straně jedné a dravého mládí na straně druhé. Po skončené sezoně ukončila hostování v našem klubu hráčka USK „B“ Tereza Šípová. Osa týmu však zůstala. V průběhu léta došlo k doplnění kádru. Vedení a klubový management U19 Chance hledá adekvátní náhradu na pozici vysoké hráčky pod košem.

 

Předsezónní cíl?

Atraktivní hrou přilákat diváky do domácí STARZ arény. Prvořadým a jednoznačným cílem pro Strakonice je záchrana ŽBL. Jak již bylo v úvodu sděleno, dávat herní příležitost mladým českým hráčkám.

 

Co v realizačním týmu, došlo ke změně?

Vše při starém. Úspěšný realizační tým z minulé sezony zůstává. Byl pouze doplněn o hrající asistentku trenéra ing. Alenu Jeništovou (zkušená odchovankyně). Hráčka s nepřebernými zkušenostmi, která má mladým děvčatům co předat. Tento model se osvědčil již v průběhu druhé poloviny minulého ročníku ŽBL.

Autor příspěvku: administrator

administrator