Strakonické juniorky si poradily s Výběrem Bavorska

Juniorky Mládež

Strakonické juniorky se v klatovské sportovní hale CMS U Elektrárny střetly s výběrem Bavorska. Pro naše basketbalistky to bylo v nadcházející sezoně 2018/19 první přípravné utkání. Předvedená hra splnila očekávání. Během utkání jsme si vyzkoušeli různé herní varianty a to jak v obranné tak i v útočné fázi. Celoplošným presinkem, v němž jsme vytvářeli tlak na hráče s míčem, a agresivním zdvojováním jsme soupeřky nutili k jednoduchým ztrátám. Po celé utkání s touto variantou měl výběr Bavorska značné potíže. V útoku jsme zkoušeli jednoduché nacvičené kombinace, s kterými jsme si vytvářeli jednoduché střelecké šance. V utkání jsme se prezentovali i dobrým pohybem na hřišti.

Výběr Bavorska – BK Strakonice U 19 59:79 (29:42).

„Pro první utkání to byla dobrá prověrka,“ sdělil spokojený trenér Petr Martínek. Potěšitelné v utkání bylo, že všech deset hráček se zapsalo do listiny střelců. Střelecky se blýskly Kateřina Votavová a Adéla Stiborová (autorky 16 bodů).

V dalším období nás čeká další tréninková příprava. Vrcholem by měl být v polovině září kvalitně obsazený turnaj v Benešově, kde se postupně střetneme se Slovankou Praha, BA Spartou Praha a Sarajevem