FOTO: Starší žákyně o pouťovém víkendu nezaváhaly

Starší žákyně

Stoprocentní bilanci v Žákovské lize zatím mají starší žákyně Basketbalového klubu Strakonice. O posledním zářijovém víkendu přehrály na palubovce domácí STARZ haly Basketbalovou školu Tygři Praha a HB Basket Praha. A v tabulce jim po zásluze patří první příčka.

 

Liga starších žákyň

4. kolo, sobota 29. září:

BK Strakonice – Basketbalová škola Tygři Praha 70:62 (23:11, 42:27, 59:42).

Body: Junková 22, Hauserová a Čadková 12, Žáčková 8, Baláková 4, Bernasová 3, Pešková, Chocholatá, Johanesová a Lencová 2, Kotrcová 1.

Povedená úvodní čtvrtina určila ráz střetnutí. Strakonické hráčky byly po celý zápas lepší ve všech herních činnostech. Aktivitou hýřila Junková, která se dokázala prosazovat jak z nájezdů, tak i z podkošového prostoru. Dojem kazí závěrečná čtvrtina, která se domácím žačkám hrubě nevydařila. Bodově se dokázaly prosadit všechny nastupivší hráčky

 

5. kolo, neděle 30. září:

BK Strakonice – HB Basket 73:49 (19:14, 33:28, 52:35).

Body: Junková 19, Hauserová 12, Žáčková 9, Čadková 8, Baláková, Kotrcová a Johanesová 6, Bernasová 5, Chocholatá 2.

V nedělním poledni nás čekal o poznání těžší a vyspělejší celek. Hráčky z Prahy se po celé utkání neúspěšně pokoušely o presink, se kterým až na pár výjimek neměly domácí žačky problém. Rozhodující náskok si strakonické basketbalistky vytvořily ve třetí čtvrtině.

 

 

Připravil Jakub Mužík, foto Jan Škrle