Juniorkám se nedařila střelba, úspěšnost je třeba zlepšit

Juniorky

Juniorky BK Strakonice, které jsou účastnicemi nejvyšší soutěže, vystoupily o posledním zářijovém víkendu do nové sezony. A bohužel to byl vstup nevydařený, přestože měly výhodu domácího prostředí STARZ haly. O porážce se Slovankou rozhodla hned úvodní desetiminutovka a druhý den proti USK Praha doplatily především na nízké procento střelecké úspěšnosti.

Extraliga juniorek

2. kolo, sobota 29. září:

BK Strakonice – Basket Slovanka 52:92 (5:28, 22:48, 37:70).

Body: Vadlejchová 13, Suchanová 11, Stiborová 7, Brušáková 6, Ovsjanniková a Votavová 4, Lukačevičová 3, Sedláčková a Baloušková 2.

Trenér Petr Martínek: “V sobotním utkání s Basket Slovankou Praha (Mistr ČR r. 2018 v kategorii kadetek) jsme absolutně nezvládli v úvodní čtvrtinu – alarmující stav 5:28. Náš výkon v této části utkání byl až příliš bojácný, bez výrazné odvahy. Domácí hráčky se v úvodní desetiminutovce nedokázaly vyrovnat s presinkovou obranou i tlakem soupeřek. Vyprodukovali jsme velké množství jednoduchých ztrát. V dalších třech čtvrtinách se utkání již pouze dohrávalo. Obě družstva dala příležitost i lavičkám. Postupně se náš výkon zlepšil a v řadě herních dovedností jsme dokázali se soupeřkami držet krok. Škoda úvodní čtvrtiny, které byla pro další vývoj utkání rozhodující.”

3. kolo, neděle 30. září:

BK Strakonice – USK Praha 64:89 (19:17, 39:44, 55:70).

Body: Suchanová 25, Stiborová, Vadlejchová a Votavová 7, Jánská a Kohoutová 5, Baloušková a Brušáková 3, Lukačevičová 2.

Trenér Petr Martínek: “V nedělním dopoledni do STARZ arény zavítalo družstvo USK Praha (Mistr ČR v kategorii juniorek r. 2018). Domácí děvčata předvedla úplně jiný výkon než v sobotu se Slovankou Praha. Dokonce jsme úvodní čtvrtinu vyhráli v poměru 19:17. Během 2. čtvrtiny se skóre přelévalo ze strany na stranu – stav na ukazateli v poločase 39:44. Naše basketbalistky dokázaly eliminovat i výškovou převahu soupeřek. Diváci zhlédli i mnoho rychlých kombinačních akcí. Ve druhém poločase hostující tým prokázal svou kvalitu a postupně navyšoval náskok. Změnou osobní obrany na zónovou jsme sice soupeřky na chvilku zastavili, ale nebyli jsme úspěšní v útočných akcích. Vytvořili jsme si nespočet „volných střel“, ale úspěšnost budeme muset do budoucna, pokud se chceme v soutěži zachránit, diametrálně zvýšit.”

Trojkové pokusy: sobota 18/2 11,1 %, neděle 22/4 18,2 %

Trestné hody: sobota 21/10 47,6 %, neděle 26/18 69,2 %