Juniorky se dočkaly! Nusle přetlačily v prodloužení

Juniorky

Poslední říjnový víkend konečně přinesl radost do tábora extraligových juniorek BK Strakonice. V sobotu sice na domácí palubovce podlehly Pardubicím, ale druhý den si spravily chuť, když porazily Nusle. Tím si do tabulky připsaly své první vítězství v letošní sezoně.

6. kolo, sobota 27. října:

BK Strakonice – Studánka Pardubice 66:74 (12:21, 26:42, 48:55).

Body: Stiborová 20, Brušáková 15, Suchanová 12, Votavová 8, Soukupová 6, Jánská a Baloušková 2, Vadlejchová 1.

7. kolo, neděle 28. října:

BK Strakonice – Sokol Nusle 77:74 (27:24, 37:40, 51:51, 64:64).

Body: Brušáková 21, Vadlejchová a Soukupová 11, Stiborová 10, Lukačevičová a Votavová 9, Jánská 6.

Petr Martínek, trenér Strakonic: “V sobotním utkání s týmem Studánky Pardubice jsme nezvládli první poločas, který jsme prohráli v poměru 26:42. Basketbalová hra byla v průběhu prvního poločasu vyrovnaná. Naše basketbalistky neproměnily řadu ani těch nejvyloženějších šancí a soupeřkám tak mnohdy darovaly získaný míč nebo volnou střelu. Ve druhém poločase se karta začala postupně otáčet ve prospěch hráček od Otavy. Najednou nás bylo na hřišti plno, výborně jsme týmově bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Byli jsme jasně lepším týmem a třetí desetiminutovku jsme vyhráli v poměru 22:13. Do posledního dějství /stav 48:55/ jsme šli s nadějí v obrat v tomto utkání. Soupeřky však chytily „druhý dech“ a v průběhu úvodních 5 minut poslední čtvrtiny si zkušeně pohlídaly vybudovaný náskok z prvního poločasu. V závěru jsme se ještě snažili vytaženým presinkem s výsledkem něco udělat. Soupeřky jsme presinkem pouze zpomalili v útočném snažení, ale stačilo to pouze na zkorigování výsledku. Předvedená hra se musela divákům ve STARZ aréně líbit. Škoda, že nám utekla první dvacetiminutovka. Myslím si, že kdybychom nepropadli v prvním poločase, tak bychom s favoritem utkání bojovali o vítězství a překvapení kola v průběhu celého utkání. V nedělním odpoledni do domácí STARZ arény zavítalo družstvo Sokola Nusle. Je to již náš tradiční soupeř z konce extraligové tabulky. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Do utkání jsme nastupovali bez zraněné střelkyně Báry Suchanové. Vstup do utkání jsme tentokráte zvládli a dokonce vyhráli první čtvrtinu v poměru 27:24. V druhé čtvrtině jsme se nemohli dostat do tempa utkání, trápili nás zbytečné fauly i ztráty a velké potíže nám způsobovala podkošová hráčka z Nuslí. V poločase jsme odcházeli do šaten za stavu 37:40. V druhém poločase jsme změnili obranu na zónovou. Soupeřkám změna obrany dělala velké potíže a v průběhu dalších minut utkání na ni nenašly účinný recept. Třetí čtvrtina byla ještě vyrovnaná pouze z hlediska skóre. Z hlediska basketbalové hry jsme měli navrch /převahu jsme ovšem nedokázali zúročit bodově/. V posledním dějství jsme se nadechli k obratu. Během úvodních 5 minut jsme si vytvořili 8 bodový náskok /stav 62:54/. V této fázi utkání již nikdo ve strakonické sportovní hale nevěřil, že by se soupeřky z Nuslí mohly vrátit. Opak byl však pravdou a 4 vteřiny před koncem normální hrací doby vyrovnala Ch. L. Semgady úspěšnou trojkou na 64:64. Následovalo prodloužení. V prodloužení byla děvčata od Otavy lepší. Díky nájezdům i úspěšným TH Terezy Soukupové /4/3/ jsme celé prodloužení vedli a utkání se „šťastným koncem“ dovedli do prvního vítězství v extralize. Myslím si, že holky odehrály skvělé utkání. Předvedly týmový výkon, který korunovaly v první vítězství. Výhra v prodloužení je o to cennější, že jsme ji získali v nekompletní sestavě. Celý tým lze pochválit, z individualit bych vyzdvihl E. Lukačevičovou /nově musela zaskočit na pozici č. 4/ a Michaelu Jánskou (nejmladší účastnici týmu).“