Juniorky se vrátily z východu Čech s prázdnou

Juniorky

Extraligové juniorky Basketbalového klubu Strakonice stále na své první vítězství v letošní sezoně čekají. O víkendu 13. – 14. října prohrály na palubovkách Hradce Králové a Trutnova. Bilance 0 – 4 bohužel znamená v tabulce průběžnou poslední příčku.

Extraliga juniorek

4. kolo, sobota 13. října:

Sokol Hradec Králové – BK Strakonice 71:46 (22:9, 38:23, 53:37).

Body: Suchanová 13, Brušáková 11, Stiborová 10, Vadlejchová 6, Votavová 5, Baloušková 1.

Trenér Petr Martínek: “V sobotním utkání v Hradci Králové jsme nezachytili vstup do utkání. I přes velký důraz na koncentraci, obranný i útočný doskok a nepodcenění žádné situace jsme v úvodní čtvrtině tahali za kratší konec. V dalším vývoji utkání jsme odehráli 2. vyrovnané a identické čtvrtiny. Střídali jsme výtečné pasáže utkání s úseky hluchých míst, kde jsme vyprodukovali zbytečné ztráty. V průběhu utkání jsme Hradecké lvice dokázali přitlačit v obranném pásmu, z čehož rekrutovali naše zisky míčů, které jsme ovšem ihned domácím snadnými chybami vrátili. Po 3 čtvrtinách jsme prohrávali o 16 bodů (v poměru 37:53). V posledním dějství jsme zariskovali, ale Hradec si zkušeně vítězství pohlídal. Je to škoda, neboť prohra o 25 bodů je krutá. Myslím si, že rozhodující náskok Hradecké lvice získaly v úvodní čtvrtině. Na druhé nás svazovalo množství zbytečných ztrát a neefektivita v útočné fázi. Vsítili jsme 46 bodů a to je pro zisk vítězství málo. S Hradcem jsme odehráli vyrovnaně pouze dvě čtvrtiny.”

5. kolo, neděle 14. října:

Loko Trutnov – BK Strakonice 84:54 (25:14, 42:32, 59:48).

Body: Brušáková 15, Stiborová 12, Suchanová 9, Vadlejchová 7, Kohoutová 5, Baloušková 3, Votavová 2, Jánská 1.

Trenér Petr Martínek: “K nedělnímu utkáni jsme nastupovali s jediným cílem – zaznamenat první výhru v extralize. To, že to nebude nic lehkého nám basketbalistky Trutnova ukázaly v průběhu utkání. Vstup do utkání jsme měli excelentní (5 doskoků během první minuty, vedení až do 6. minuty v poměru 11:10). Po timeoutu domácích (za stavu 4:8) se hra vyrovnala a trutnovská děvčata začala pomalu otáčet vývoj na svou stranu (po první čtvrtině 25:14). V průběhu 2. čtvrtiny došlo z naší strany ke změně obranného systému, který zpočátku nefungoval a domácí hladce vedly již 35:18. Hráčky Strakonic však stále nesložily zbraně, bojovaly a pokračovaly v zónové obraně, která jim nakonec vynesla zkorigování stavu po 20. minutách v poměru 32:42. Po poločasové pauze jsme družstvo Trutnova přitlačili zejména v obranném pásmu a přecházeli rychlými protiútoky k jednoduchému zakončení. V 25. minutě svítil na ukazateli stav 48:44 pro Trutnov. V tuto chvíli zkušená rozehrávačka Trutnova H. Hajnová 6 body ve zbylé části 3. čtvrtiny potrestala naše individuální chyby (přidala tak na klidu pro domácí hráčky – stav 59:48). Rozhodnutí celého utkání tak padlo v úvodních 5 minutách posledního dějství, které jsme prohráli 0:13. Tímto úsekem trutnovské hráčky definitivně rozhodly o svém prvním vítězství v extralize. I přes vysokou a nezaslouženou prohru předvedly naše děvčata velký hlad po vítězství. Škoda, že když jsme se přiblížili na dostřel 4 bodů, nedokázali jsme zisk v obraně přetavit do vstřelení jednoduchých košů.”

Z individualit lze pochválit aktivní Terezu Brušákovou (střelkyni 26 bodů), zčásti ji sekundovala A. Stiborová (22 bodů, 16 doskoků).