Mladší žákyně získaly na Slovance pouze jednu výhru

Mladší žákyně

Dvě vítězství – tři porážky. Takovou bilanci mají po pěti odehraných kolech mladší žákyně BK Strakonice, které startují v žákovské lize. Naposledy byly o víkendu 20. – 21. října, kdy se představily na palubovce Slovanky, úspěšné napůl. Soupeřovo béčko porazily, ale na první tým nestačily.

 

Liga mladších žákyň

• 6. kolo, sobota 20. října:

Basket Slovanka B – BK Strakonice 33:60 (4:20, 12:32, 28:48).

Body: Košáková 17, Parkosová 10, Petelová a Manová 8, Bernasová, Policarová, Myslivcová a Chalupová 4, A. Krčalová 1.

“Výhra v utkání potěšila, ale herní projev týmu dobrý nebyl. Nastoupili jsme nesoustředěné, roztěkané a po celé utkání jsme se nedokázali koncentrovat. Hra byla chaotická, z čehož pramenilo spoustu chyb, neproměněných košů a zkažených přihrávek. Pochvalu za aktivitu zaslouží Košáková, které se dařilo i střelecky.”

 

• 7. kolo, neděle 21. října:

Basket Slovanka – BK Strakonice 94:50 (21:10, 56:19, 83:36).

Body: Parkosová 17, Žáčková 14, Bernasová 9, Manová 3, Lazarová, Košáková a Petelová 2, Chalupová 1.

“Dostali jsme lekci v proměňování bodů a TH, rychlého protiútoku a aktivity. Soupeř hrál drze se zdravou agresivitou a my jsme tím byli velmi zaskočené. Věděli jsme, že soupeř v agresivní obraně zdvojuje a po celé utkání jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Ztratili jsme spoustu míčů a zkazili obrovské množství přihrávek. Herní projev byl trochu lepší než v sobotu, přesto nás čeká na trénincích ještě mnoho práce. V utkání své odvedla Žáčková, dobré úseky měla Parkosová a za obě utkání zaslouží pochvalu nejmladší Chalupová.”

 

Připravila trenérka týmu Jaroslava Bernasová