Extraliga žen

Před závěrečnou částí by si na úspěch Ostravy vsadil snad jen ten největší optimista. Na světelné tabuli svítilo skóre 59:48 a nic nenasvědčovalo tomu, že by si strakonické basketbalistky U19 Chance nepřipsaly premiérové vítězství v sezoně. Jenže realita byla jiná. Ostrava zbraně nesložila a parádním obratem si zajistila v dohrávce druhého kola dva body za výsledek 66:69 (26:18, 42:35, 59:48).

Petr Martínek, trenér U19 Chance: “Gratuluji soupeřkám z Ostravy k vítězství. Těžko hledám slova pro hodnocení dnešního utkání. Skvělý vstup domácích děvčat do utkání /stav 26:18/. V průběhu dalších 2 čtvrtin jsme dokázali udržet vysoké hráčky Ostravy v dostatečné vzdálenosti od koše, výborně jsme bránili a dostupovali ostravské hráčky. Rychlým přechodem jsme si v průběhu 3. čtvrtiny vybudovali slibný až 11 bodový náskok. V této pasáži utkání nás zdobila skvělá kombinační hra i rychlý přechod na útočnou polovinu soupeřek. Výborně jsme týmově bránili. V posledních 5 minutách utkání nás soupeř zaskočil zónovou obranou. Vytvořili jsme si sice střelecké pozice (v průběhu 24s útoku jsme ovšem řadu střeleckých příležitostí přešli a obraně soupeřek tak dopomohli ke konsolidování), ale při střelbě jsme nebyli úspěšní. Vyrovnání přišlo po TH A. Jeništové a K. Fadrhonsové zhruba 45 s před samotným klaksonem (65:65). Soupeř kontroval úspěšnou trojkou střelkyně I. Corda po zvláštním zákroku jiné cizinky z Ostravy. V samotném závěru jsme se snažili ještě vývoj utkání obrátit, ale „ostatní“ byli dnes proti. Jsme všichni nesmírně smutní, neboť jsme 38 minut v utkání vedli, byli jsme i lepším týmem a nakonec si šťastné soupeřky odváží vítězství. Holky dřely i bojovaly, o to víc to dnes bolí.“