Petrušková: Výhra není vše, ale výhra je to jediné

Extraliga žen

Jeden den! Tak málo zbývá do doby, než basketbalistky U19 Chance ze Strakonic vstoupí do nové extraligové sezony. Naposledy byly desáté, když zvláště ve druhé polovině soutěže podávaly pěkné výkony. A v tomto trendu hodlají pokračovat. „Kdybych měla mluvit za sebe, v hlavě mám play-off, které si myslím, že jsme schopné uhrát. Uděláme pro to maximum,“ říká v rozhovoru pro klubový web Eliška Petrušková.

 

Nová extraligová sezona klepe na dveře, první zápas odehrajete už ve středu na palubovce KP Brno. Jaké zažíváš pocity? Jsi třeba nervózní?

Na zápas se samozřejmě těším, pauzy už bylo dost. Nervózní vůbec nejsem, je však jasné, že KP Brno bude opět velmi dobře připravené – jak z herního, tak hráčského hlediska. Každopádně tam jedeme bojovat a nic nedáme zadarmo.

Jak vůbec vnímáš KP Brno jako soupeře na začátek? O tom, že bude velikým favoritem není pochyb…

Určitě to nebude nic lehkého, ale jsem ráda, že máme KP Brno hned na začátku. Alespoň se sehrajeme a uvidíme nedostatky do dalších zápasů.

Pro tebe to už bude třetí sezóna v dresu U19 Chance, považuješ tedy sebe v mladém strakonickém kádru za jednu z hráček, na nichž bude především ležet tíha odpovědnosti?

V extralize už nějaké zkušenosti samozřejmě mám. Každopádně jsme jeden tým, a ten musí táhnout za jeden provaz za každé situace.

Osa kádru zůstala víceméně pohromadě, naopak přišlo několik posil. Myslíš tedy, že byste mohly být silnější?

Už na konci minulé sezony jsme měly s holkama veliké cíle. I přesto, ze nás bylo méně, záleželo na bojovnosti a dravosti , kterou jsme zápas od zápasu ukazovaly divákům více a více.

Na jaké pozice si myslíš, že byste mohly útočit? Už konec minulého ročníku ukázal, že se s vámi musí počítat…

Samozřejmě doufáme, ze dosáhneme na co nejvyšší  pozice. Kdybych měla mluvit za sebe, v hlavě mám play-off, které si myslím, že jsme schopné uhrát. Uděláme pro to maximum!

A dáváš si osobně nějaké cíle? V první sezóně jsi měla průměr necelé dva koše na zápas, naposledy to už bylo 10,2 bodu, tak jestli v tomto trendu pokračovat?

Člověk bez cílů je jako ryba bez vody, takže určité nároky si na sebe kladu. Osobně jsem zastánce toho, že výhra není vše, ale výhra je to jediné. Ve finále je úplně jedno, kdo ten koš dá. Jsme jeden tým, jeden za všechny – všichni za jednoho.  Jak říkám, důležitá je bojovnost, dravost a především srdce, bez kterého by to nešlo.

Jak jsi vlastně vůbec ve Strakonicích spokojená? Co říkáš na partu, kterou s holkama máte?

Ve Strakách jsem nadevše spokojená. Holky jsou neuvěřitelný – jak na hřišti, tak i mimo něj. I když máme mezi sebou veliký věkový rozdíl, v kabině by to nikdo nepoznal.  Všechny si spolu rozumíme a to dělá tým týmem, proto jsme se zvedly z posledního místa. Za celou svoji kariéru jsem nezažila takhle dobrou partu a jsem za to moc ráda!

Ve Strakonicích bydlíš, nebo dojíždíš?

Minulý rok jsem ve Strakách bydlela, protože jsem zde studovala na gymnáziu. Letošní rok jsem nastoupila na Západočeskou univerzitu do Plzně, a tak budu na každý trénink dojíždět. Každopádně jsem do nové sezony plná energie a nemůžu se dočkat, až to všechno vypukne!

 

TZ BK Strakonice