FOTO: První setkání basketbalového potěru z jižních Čech

Minižákyně

Ve Strakonicích se ve středu 24. října v odpoledních hodinách konalo první setkání basketbalového potěru z jižních Čech. Na pozvání místního basketbalového klubu BK Strakonice dorazilo 15 dítek (chlapců i děvčat) ze ZŠ a MŠ Borotín ve věku 8 až 11 let. Pozvánku obdrželo i družstvo z Týna nad Vltavou, ale pro pracovní i studijní vytíženost dospělých trenérů se nemohlo nakonec zúčastnit.

 

V průběhu odpoledne ve strakonické sportovní hale nejdříve proběhl basketbalový trénink místních a borotínských pod vedením nestora strakonického basketbalu MVDr. Miroslava Vondřičky. Následovalo přátelské utkání a společná prohlídka věže Rumpál. Poté bylo pro všechny děti připravené občerstvení a vyvrcholením celé akce se stal slavnostní nástup malých sportovkyň a sportovců v rámci večerního utkání ŽBL mezi domácím U 19 Chance a hostujícím celkem SBŠ Ostrava.

 

Hlavní myšlenkou této akce je vzájemné setkávání dětí z Jihočeského kraje, jejichž společným koníčkem je právě basketbal.

 

Dnešní první sraz se setkal s velmi kladnou odezvou. Doufáme, že pravidelná organizace této akce (čtvrtletní četnost) v různých jihočeských městech přispěje k rozvoji nejen této krásné sportovní hry, ale zvýší i zájem dětí o pravidelné sportování spojené s basketbalem.

 

Na závěr je nutné poděkovat všem přítomným, kteří se podíleli na organizaci této nádherné akce.

 

Velké poděkování patří: Radce Drnkové, Jarce Bernasové, Dráže Johanesové, Nikole Drnkové, MVDr. Miroslavu Vondřičkovi, trenéru Láďovi Zrůstovi z Borotína a všem dětem, kteří se akce zúčastnili.

 

Připravil Petr Martínek, foto Jan Škrle