Strakonice doma hostily několikanásobného mistra

Extraliga žen

Extraligové basketbalistky U19 Chance se ve čtvrtém kole ŽBL poprvé představily svým fanouškům. V neděli 14. října hostily na své palubovce několikanásobného mistra České republiky – ZVVZ USK Praha. Favorit si odvezl vítězství o 80 bodů, přesto v domácím táboře panovala spokojenost.

U19 Chance – ZVVZ USK Praha 44:124 (10:34, 23:70, 32:105).

Body: Petrušková 12, Tomšovicová 9, Jeništová a Fadrhonsová 8, Vadlejchová a Poláčková 2 – Režan, Březinová, Thomas 17, Romero 14, Elhotová Kat. a Kar. 11, Hanušová, Ayayi, Vyoralová 9, Oblak 6 a Brabencová 4.

Obhájkyně titulu USK Praha si dojely pro další poklidné vítězství a další stovku, když přehráli strakonický U19 Chance 124:44. K výhře nakročily favoritky hned v úvodu, když vyhrály první čtvrtinu 34:10 a pak už náskok jen navyšovaly. Stobodovou hranici překonaly už v závěru třetí čtvrtiny a dostatečně si tak zahrálo všech dvanáct hráček USK. Tři hráčky Pražanek nastřílely po sedmnácti bodech a to Režan, Březinová a Thomas. Marija Režan přidala i 12 doskoků. Jedinou dvoucifernou střelkyní domácích byla s 12 body Eliška Petrušková.

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Dneska jsme změřili síly s mistrovským týmem. Celé utkání hráčky bojovaly a dokázaly vsítit 44 bodů. Je vidět, že jsme se setkali s nejtěžším možným soupeřem. Gratuji USK k vítězství.“

Pavel Kubálek (asistent trenéra USK Praha):„V tomto zápase jsme si dali za cíl, vytvářet těžké pozice pro soupeře, kdy jsme se chtěli zaměřit především na obranu, což se nám místy nedařilo. Pro naši budoucnost víme, že máme pracovat na obraně.“