Strakonicím utekla v Trutnově třetí čtvrtina

Extraliga žen

Basketbalistky Trutnova zvítězily v domácím duelu nad strakonickým U19 Chance 84:59 a získali druhou výhru v sezoně. Domácí hráčky od začátku zápasu mírně vedly, náskok držely v průběhu celé první půle. Zlom přinesla třetí čtvrtina, kterou hráčky povzbuzované domácím publikem ovládly 25:12, navýšily náskok nad dvacet bodů a v závěru už mohly v poklidu kontrolovat vedení i výhru. K té nejvíce přispěla s 16 body Tereza Šípová, na čtrnácti bodech se shodly Kateřina Kozumplíková a Brittany Carter. Strakonický tým táhla s 21 body Alena Jeništová.

BK Loko Trutnov – U19 Chance 84:59 (22:17, 41:34, 66:46).

Body: Šípová 16, Kozumplíková a Carter 14, Adams 13 (11 doskoků), Rylichová 11, Potočková 8, Vašáková 4, Holubcová 2, Králová a Lačná 1 – Jeništová 21, Petrušková 17, Halátková 8, Fadrhonsová 6, Poláčková 5, Tomšovicová 2. Rozhodčí: Scholze, Šafařík, Perlík. Fauly: 20:22, TH: 24/15:17/10. Trojky: 7:3.

Petr Martínek, trenér U19 Chance:„Gratuluji Trutnovu k druhé výhře. Jeli jsme sem s nadějí na výhru a poločas jsme dokázaly držet krok a celé utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli 25:12. Po poločasové pauze jsme inkasovali šest bodův řadě. Z tohoto důvodu došlo ke změně obrany a střelkyně Kateřina Kozumplíková nám vsítila dvě trojky, a to byl klíčový moment utkání. Měli jsme naději uhrát dobrý výsledek a chtěli jsme Trutnov potrápit. Dařilo se nám to dvacet minut a pak nám nevyšla třetí čtvrtina. Byly tam jednoduché ztráty, chyby v komunikaci a proto jsme prohráli o 25 bodů a odjíždíme do Strakonic s prázdnou. Bojovali jsme až do úplného závěru a věřím, že se dobře připravíme na další domácí utkání v neděli se Slovankou. Až přijede Trutnov do Strakonic na odvetu, tak věřím, že v domácím prostředí jim porážku oplatíme. Z individualit lze vyzdvihnout obě střelkyně utkání Alenu Jeništovou a Elišku Petruškovou.“

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov:„Rozdíl skóre je o něco vyšší, ale nebyl to jednoduchý zápas. Soupeř má dostatečně zkušené hráčky a nepodařilo se nám duel do poločasu zlomit. Opět se nám potvrdilo, že když na soupeře přitlačíme v druhé půli, tak mají soupeři vzhledem k naší rotaci problémy se s námi držet. Druhá výhra ze tří zápasů je povzbuzující, chybí nám zápas se Žabinami, který dohrajeme příští středu. Už se musíme začít soustředit na sobotní zápas proti Nymburku. Myslím si, že každý soupeř kromě USK je hratelný a chceme se každý zápas pokusit vyhrát nebo soupeře alespoň potrápit. Slovanka s námi držela déle krok než Strakonice, takže domácí zápasy byly rozdílné.”