U19 Chance trápily v Brně ztráty

Extraliga žen

Loňské vicemistryně z týmu KP Brno potvrdily proti U19 Chance v prvním kole ŽBL roli favoritek a zvítězily 85:49. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 15 body Anna Sládková.

Zápas nabral jasný směr už v úvodních minutách, když favorit brzy utekl do vedení 15:2 a od té doby zápas kontroloval. Od konce první čtvrtiny se vedení Brňanek pohybovalo konstantně kolem dvaceti bodů a Strakonice neměly síly na zvrat. Trápilo je hlavně 26 ztracených míčů, ztrácely i v doskakování a hráčky z lavičky přispěly pouze sedmi body.

K patnáctibodové Sládkové se přidaly Michaela Stará s 11 body a duo Edita Šujanová – Ludmila Dudáčková s 10. U19 Chance vedla Kristýna Tomšicová se 13 body, na deseti se shodly kapitánka Alena Jeništová a Eliška Petrušková.

David Zdeněk, trenér KP Brno: „Povinné vítězství. Domluvenou taktiku jsme plnili v první čtvrtině, ve zbytku zápasu se mi náš výkon už tolik nelíbil. Čeká nás ještě hodně práce.”

Petr Martínek, trenér U19 Chance: „V prvním poločase se pro nás utkání vyvíjelo vzhledem ke kvalitám soupeře dobře. Sice jsme neměli příliš povedený vstup do utkání (stav 2:15). V průběhu druhé čtvrtiny jsme se s agresivitou soupeře zcela vyrovnali, předvedli jsme i několik povedených kombinačních akcí a rychlých protiútoků. V poločase jsme odcházeli do šaten za stavu 27:45. Po změně stran basketbalistky Brna zvýšily rychlost i agresivitu z čehož pramenily naše jednoduché ztráty. Ve druhé desetiminutovce našemu týmu v útoku vázla spolupráce, těžko jsme se uvolňovali pro míč zejména hráčky na perimetru. Přesto jsem s výkonem děvčat spokojený z hlediska bojovnosti a nasazení. Družstvo prošlo hráčskými změnami. Máme pět nových hráček, které zapracováváme do systému hry. Vše si musí sednout. Z individualit lze vyzdvihnout Kristýnu Tomšovicovou (13 bodů, TH 11/9).”