V utkání se Žabinami Brno nastal zlom ve třetí čtvrtině

Extraliga žen

Hráčky U19 Chance dokázaly se Žabinami držet krok po první poločas, pak jim došly síly a nedokázaly si poradit zejména s podkošovými hráčkami Webb a Matuzonyté. Úspěšně se do sestavy po zranění vrátila americká pivotka Marques Webb, která si za 10 bodů a 11 doskoků připsala double-double. Na dvouciferný počet bodů se dostaly i Justina Matuzonyté s 18 a Beáta Adamcová se 13 body. Poražené vedla se 13 body Kristýna Tomšovicová.

Viktor Průša, trenér Žabiny Brno: „Vyrovnaná druhá čtvrtina nebyla podle našich představ. Co se týká útočné části, tam jsem poměrně spokojený s tím, jaké pozice jsme si vybudovali, jak jsme si půjčovali míč, bohužel tříbodová střelba dnes jen 4 úspěšné střely ze 26 pokusů. Za vítězství jsme rádi, do rotace se dostaly všechny hráčky. Teď už směřujeme myšlenky k sobotnímu duelu v Nymburku, který pro nás bude hodně důležitý z hlediska boje o první čtyřku v tabulce.“

Petr Martínek, trenér U 19 Chance Strakonice: „Gratuluji k vítězství Žabinám. S celkem z Brna jsme dokázali držet krok pouze v průběhu prvního poločasu. Po poločasové pauze soupeřky ještě přidaly v agresivitě, vytvářely obranný tlak na uvolnění hráčky pro míč a nutily nás k těžkým střelám v posledních vteřinách útoku. Rozhodnutí a zlom v utkání přišel ve třetí desetiminutovce, kterou jsme prohráli v poměru 21:5. Během utkání jsme řešili zejména v obranné fázi problém s oběma brněnskými podkošovými hráčkami, které plně využili svou výškovou i silovou převahu v individuálních soubojích. V druhém poločase nám docházeli i síly, vstřelili jsme pouhých 15 bodů a to je pro lepší výsledek v utkání s takto vyspělým týmem málo. Z individualit našeho týmu lze vyzdvihnout neúnavný výkon rozehrávačky Kristýny Tomšovicové (autorky 13 bodů) a Aleny Jeništové (8 doskoků, 8 bodů) i střelkyně Anny Rosecké (autorky 8 bodů).“