Béčko žen se muselo vypořádat s absencemi

II. Liga žen

Velmi těžkou úlohu mělo o uplynulém víkendu béčko druholigových žen. Chomutovu a Litoměřicím se postavilo v oslabené sestavě. To mělo za následek první porážku v sezoně, kterou Jihočeškám připravily Levhartice. Druhý den si ale spravily chuť, když urvaly výhru v prodloužení.

 

9. kolo, sobota 17. listopadu:

BK Strakonice B – Levhartice Chomutov 62:70 (21:12, 33:30, 42:52).

Body: K. Kuncipálová 19, H. Kuncipálová 12, Paroubková 9, Fialová a Maršíková 7, Malá 5, Drnková 3.

Domácí tým nastoupil oslaben (Krejčová, Svobodová, Fauová) a v průběhu zápasu se navíc zranila Malá. Ale hra v prvním poločase se až překvapivě dařila. Ve druhé půli se projevila nemožnost střídání a únava a tím se hostům podařilo získat desetibodové vedení. Především plně využili výškovou převahu Salačové (autorka 19 bodů). Je potěšitelné, že i přes oslabení a únavu , se domácí pokusili v posledních minutách zvýšenou agresivitou o zvrat zápasu. Odměnou byla přijatelná prohra.

 

10. kolo, neděle 18. listopadu:

BK Strakonice B – Slovan Litoměřice 76:69 (8:13, 28:26, 45:42, 63:63).

Body: Fialová 23, Paroubková 17, H. Kuncipálová 16, Maršíková 9, S. Svobodová a Řezníková 4, Drnková 3.

Další oslabení způsobilo zranění střelecké opory K. Kuncipálové. Po první části se prohrávalo o pět bodů. Ve druhé části se ujal tým dvoubodového vedení a pak nastalo přetahování o každý bod. Hosté se opírali o Američanku Smith (28 bodů), domácí děvčata kontrovala trojkami ‚celkem devět, výbornými TH (75 % – Fialová 11/11) a rozumnou hrou, ve které v zakončování hrála prim dvojice H. Kuncipálová – Fialová. Zkušená hra a také společná vůle celého týmu se potvrdila také v prodloužení. Také několik dobrých tradičních kombinací pod košem soupeřem potěšilo diváky.

 

Připravil Miroslav Vondřička