Béčko zvládlo domácí premiéru a uspělo v Jičíně

II. Liga žen

Vítězné tažení druholigových žen BK Strakonice B pokračuje! Nezměnil na tom nic ani první listopadový víkend – v sobotu na domácí palubovce STARZ haly jasně přehrály Plzeň a druhý den přivezly cenné vítězství z Jičína, kde se jim podařilo ve druhé půli otočit skóre.

 

7. kolo, sobota 3. listopadu:

BK Strakonice B – DbaK Plzeň 73:44 (21:8, 39:18, 59:35).

Body: K. Kuncipálová 18, H. Kuncipálová 12, Maršíková a S. Svobodová 10, Krejčová a Malá 7, L. Svobodová 4, Paroubková a Řezníková 2, Drnková 1.

Od první minuty byla jasná převaha domácího týmu a o výhře nebylo pochyb. Výrazná výhra byla korunou velmi dobré hry, která byla založena na týmové obraně a rychlých protiútocích. Dařily také kombinace, uplatnila se technika i zkušenost a navíc svými body přispěly i mladší hráčky. To byl další klad hry, která si zasloužila potlesk stejně jejich návrat na hřiště.

 

2. kolo, neděle 4. listopadu:

BSK TJ Jičín – BK Strakonice B 59:66 (18:12, 33:29, 43:45).

Body: K. Kuncipálová 25, Maršíková 18, L. Svobodová 14, Drnková 4, Řezníková 3, Paroubková 2.

V Jičíně to měla děvčata složitější, především byl tým oslaben o Krejčovou a H. Kuncipálovou a proto také domácí v poločase vedli. Ve druhé půli se podařilo zlepšit obranu, a také se začalo dařit střelecky K. Kuncipálové, L. Svobodové a také Maršíkové, která kralovala pod košem a navíc přidala dvě důležité trojky. Také úspěšnost TH (18/15) je neobvykle dobrá.

 

Připravil Miroslav Vondřička