Nejmladší minižákyně přivezly z Vysočiny výhru i prohru

Minižákyně

Druhá část oblastního přeboru nejmladších minižaček přivedla o posledním listopadovém víkendu strakonickému týmu do skupiny starý známý Pelhřimov a písecké Sršně, tentokrát však jejich áčka. A uspět se jim podařilo napůl – Písku podlehly 30:59, ale Pelhřimov porazily jednoznačně 62:49.

BK Strakonice – Sršni Písek A 30:59 (10:13, 13:27, 18:45).

BK Strakonice – BK Sojky Pelhřimov hoši 62:49 (17:8, 38:21, 50:35).

Body celkem: Topinková 20, Pavlíčková 19, T. Malířská 10, Grossová 9, Vodvářková 8, Kotrcová 6, Karoĺová 5, Košáková a Baloušková 4, Veselková a Zemanová 2, Matoušková 1.

S píseckými hochy jsme zahrály velmi dobře první poločas. Od druhého jsme začly kupit technické chyby a soupeř si s námi začal dělat, co chtěl. Skóre jsme v závěru stálou bojovností již jen mírně upravily.

Do utkání jsme špatně vstoupily a první koš ze hry daly až ve 4.minutě hry. Postupně jsme se ve hře zlepšovaly, držela nás dobrá úspěšnost TH a výborná hra Natálky Topinkové. Vybudovaly jsme si náskok téměř 25 bodů a mohla si zahrát celá lavička. Soupeř nás sice v závěru mocně dotahoval, ale zasloužené vítězství jsme si pohlídaly.

Své nejlepší zápasy odehrála Kája Grossová a Julie Baloušková, uznání zaslouží nejvytíženější hráčka víkendu Eliška Košáková. Z mladších hráček potěšil výkon Dáji Matouškové a benjamínka Kačky Zemanové.