Strakonická basketbalová škola je vidět na každém kroku

V příštím týdnu se od neděle 11. do úterý 13. listopadu basketbalistky kategorie U 14 zúčastní regionálního výběru jihočeské basketbalové oblasti v Borotíně u Tábora. V 15-ti členné nominací patří Strakonicím nejpočetnější zastoupení. Pozvánku obdrželo 10 basketbalistek ročníku 2005, doplněné nadějnými děvčaty ročníku 2006.

Jmenovitě se výběru účastní: Adéla Žáčková, Sára Parkosová, Hana Manová, Lucie Lazarová, Eliška Myslivcová, Barbora Košáková, Tereza Kojanová, Nella Bernasová, Anastázie Pešková a Klára Petelová.

Trenéry tohoto výběru se stali Petr Martínek /hlavní trenér U 19 Chance ženy „A“/ a Radka Drnková /jedna z nejúspěšnějších trenérek basketbalového potěru ve Strakonicích/.

Regionální výběr se sejde 2x /podzim 18, jaro 19/ a společně se připravuje na turnaj regionálních výběrů, který se uskuteční v druhé polovině prosince 2018 v Hradci Králové. Všem hráčkám i realizačnímu týmu přeje BK Strakonice hodně basketbalových zážitků.

V termínu od 4. – 6. listopadu 2018 se basketbalistky ročníku 2004 Adéla JUNKOVÁ, Karolína HAUSEROVÁ a Lucie ČADKOVÁ zúčastní kempu basketbalových nadějí ČR do 15 let. Kemp vedou trenéři z ČBF a uskuteční se v Brandýse nad Labem.

Pozvánku do reprezentace U 18 /trenéři Mgr. V. Průša a Bc. J. Gazda – oba Basket Žabiny Brno/ dostala prvoligová hráčka a kategorie U 19 Sára VADLEJCHOVÁ, která se ve dnech 12. – 14. listopadu 2018 zúčastní tréninkového kempu v Klatovech a poté s družstvem zamíří k utkáním stejné kategorie do Německa /návrat 18.11.2018/.

Pozvánku do reprezentace do 23 let – univerzitní tým /trenér Mgr. Daniel Kurucz – DSK Nymburk/ obdržela prvoligová hráčka Eliška PETRUŠKOVÁ, která se v termínu 16. – 18. listopadu 2018 zúčastní tréninkového kempu v Kutné Hoře.

 

Připravil trenér Petr Martínek

Autor příspěvku: administrator

administrator