Halátková: Cenu by si zasloužily všechny hráčky, které se podílely na vítězství

Extraliga žen

Extraligové basketbalistky U19 Chance už nejsou bez vítězství! V neděli 9. prosince si připsaly první úspěch v nové sezoně, když na své palubovce porazily brněnský Teamstore 77:69 (24:12, 40:25, 59:47). Cena pro nejlepší hráčku skončila v rukách Terezy Halátkové, jež se blýskla sedmnácti body.

 

Už v minulém kole jste na palubovce pražské Slavie podaly parádní výkon, takže počítám, že to byla pro vás před soubojem s Teamstore Brno velmi dobrá vzpruha, že?

Ano, vzpruha to určitě byla. Slavie měla velkou marodku a proto nás mrzí, že jsme zápas nedokázaly dotáhnout do vítězného konce.

Utkání s Teamstore Brno se pro vás od začátku vyvíjelo slibně, po změně stran jste vedly už i 23 bodů. Čím si však vysvětlujete, že se ještě konalo drama a soupeř se dostal na dostřel šesti bodů?

Jelikož převážná část družstva jsou mladé hráčky, nemáme takové zkušenosti, abychom zápas dohrály v klidu.

Po konci jste převzala cenu pro nejlepší hráčku zápasu. Překvapilo vás to, nebo jste tak trochu i doufala, že tohle ocenění připadne právě vám?

Rozhodně jsem to nečekala, cenu by si zasloužily všechny hráčky, které se podílely na vítězství.

I v dalším kole budete mít výhodu domácího prostředí, v neděli přivítáte KP Brno. Myslíte, že můžete favorizovaného soupeře zaskočit vzhledem k tomu, že jste si dokázaly, že vyhrávat umíte?

Každý zápas začíná za stavu 0:0 a na hřiště jdeme s tím, že chceme vyhrát. Tak se přijďte podívat.