Povinné vítězství a těsná porážka béčka žen

Také o prvním prosincovém víkendu nastoupilo béčko žen BK Strakonice v oslabené sestavě. Na své palubovce STARZ haly nejprve přetlačilo Jičín, ale následně nestačilo na Liberec. Ve druholigové tabulce Jihočeškám patří druhá pozice s bilancí sedm vítězství – dvě porážky.

 

11. kolo, sobota 1. prosince:

BK Strakonice B – BSK TJ Jičín 59:44 (13:6, 26:23, 44:30).

Body: Fialová 19, H. Kuncipálová 18, L. Svobodová 6, S. Svobodová a Paroubková 4, Drnková a Malá 3, Maršíková 2.

Očekávané vítězství se rodilo složitě. V prvních třech částech se nedařilo proměňovat podkošové šance, které si tým po dobré spolupráci pod košem vypracoval. Tím bylo utkání stále vyrovnané, až v polovině poslední části začal narůstat náskok, který dovedl tým výhře. Bylo to dáno zásluhou snahy celého týmu, každá hráčka má na výhře podíl, i když klíčovými střelkyněmi byly Fialová ve střelbě z pod koše a H. Kuncipálová z protiútoků a také odvahy v pronikání pod koš soupeře. K tomu přidala stoprocentní střelbu TH (10/10).

 

12. kolo, neděle 2. prosince:

BK Strakonice B – Lokomotiva Liberec 50:58 (13:11, 24:26, 31:33).

Body: Fialová 15, Kuncipálová 9, L. Svobodová 8, Paroubková 7, Drnková 4, Maršíková 3, S. Svobodová a Fauová 2.

Od oslabené sestavy (Krejčová, K. Kuncipálová) se nedalo myslet na výhru. Ale tým zabojoval a sehrál vyrovnané utkání. Dokonce, kdyby se nedopustil pár zbytečně ztracených přihrávek, mohl vyhrát. Utkání bylo ze strany hostů velmi, až bezohledně, tvrdé, za hranicemi pravidel. To logicky mělo vliv na plynulost hry.

 

Připravil Miroslav Vondřička, foto Jan Škrle

Autor příspěvku: administrator

administrator