První výhra do tabulky pro U19 Chance Strakonice

Extraliga žen

První výhru v novém ročníku získaly na desátý pokus hráčky U19 Chance, když přehrály souseda v tabulce Teamstore Brno 77:69. Pro výsledek byla klíčová hned první čtvrtina, kde sice Brňanky chviličku vedly, pak ale začaly ztrácet a po deseti minutách už nabraly dvouciferný deficit.

Strakonický celek si užíval velmi dobrý výkon a ve třetí čtvrtině jejich vedení dokonce přerostlo na 23 bodů, takže to vypadalo na debakl. Brňanky se ale dokázaly zkoncentrovat, zlepšily se na obou koncích palubovky a třikrát se v poslední čtvrtině přiblížily na rozdíl šesti bodů. Naposledy to bylo o šest v poslední minutě, velký obrat se ale Teamstoru Brno dokonat nepodařilo.

Pět dvouciferných střelkyň domácího týmu vedla se 17 body Tereza Halátková, o bod méně dodala Kristýna Tomšovicová. Terezu Halátkovou srovnala bodově v dresu hostů Karolína Jandová.

Hodnocení trenéra domácích Petra Martínka: “Do utkání jsme vstoupili velmi koncentrovaně a soustředěně. Od 4. minuty /stav 10:11/ 1. čtvrtiny jsme byli jasně lepší a soupeřky z Brna jsme přehrávali ve všech herních činnostech. V poločase jsme jasně vedli o 15 bodů /v poměru 40:25/ a nic nenasvědčovalo faktu, že by ve STARZ aréně v dalším průběhu mělo být drama. V průběhu 3. čtvrtiny jsme se sice nechali strhnout obrovským tempem utkání, kde se útoky přelévaly ze strany na stranu. V tomto průběhu jsme však dokázali odskočit ve vývoji skóre až na neuvěřitelných 23 bodů /stav ve 25. minutě 54:31/. V poslední desetiminutovce jsme se neuvěřitelně zalekli zesíleného tlaku Brňanek v obranné fázi. Několikrát jsme zbytečně chybovali v obranné fázi a neproměňováním střelecký pozic jsme dovolili Brňankám se dostat na dostřel 6-ti bodů. Vždy jsme se však z kritických situací rychle oklepali a nejzkušenější hráčky našeho kádru tj. Alena Jeništová a Kristýna Tomšovicová proměnily v závěru důležité střely nebo trestné hody. Tím jsme si pohlídali důležité a nesmírně cenné vítězství. Bylo to skvělé, dnes jsme si za předvedený výkon zasloužili vyhrát. Byl to pro nás pro všechny takový příjemný dárek k Vánocům i zítřejšímu křtu krásného kalendáře sportovců Strakonicka od Měšťanského pivovaru Strakonice. Skvělé!”