Strakonice dokázaly držet krok s KP Brno pouze do poločasu

Extraliga žen

Basketbalistky KP Brno zvítězily v prvním duelu v ŽBL pod novým koučem Martinem Pospíšilem. Bez větších potíží zdolaly Brňanky celek U19 Chance 82:39. Strakonický tým, který v minulém zápase získal svou první výhru v soutěži, se proti KP Brno držel jen v úvodních minutách, pak se začaly Brňanky prosazovat a po deseti minutách už vedly o patnáct bodů.

 

Rozdíl ve skóre se postupně zvyšoval, když se ve druhém období ještě domácím celkem slušně dařilo v útoku, za celý druhý poločas ale nastřílel tým U19 Chance jen deset bodů a Královopolanky utekly až na rozdíl třiačtyřiceti bodů.

 

Vítězky tak mohly rozložit zátěž na všech osm hráček, nejlepší střelkyní duelu byla s 18 body a 13 doskoky Aneta Mainclová, 15 body přispěla Michaela Stará. Jedinou dvoucifernou hráčkou domácích byla jedenáctibodová Alena Jeništová.

 

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Gratulujeme KP Brnu k výhře. V prvním poločase jsme dokázali i přes výškový handicap držet s hostujícím týmem krok. Ve druhém poločase se plně projevila výšková převaha, zkušenosti z evropských pohárů a také útočná efektivita střelby. I přes prohru jsme šťastní, jelikož jsme se po první části sezóny umístili na devátém místě se stejným počtem bodů.  Ve vánoční pauze se musíme dokonale připravit na důležité boje o udržení v soutěži.“

 

Martin Pospíšil (trenér KP Brno):„Pro nás bylo důležité zvládnout tento zápas, kvůli tomu, že jsme přijeli oslabeni. Máme různé zdravotní problémy, takže jsme rádi, že se zápase vyvíjel v naší režii a nepřipustili jsme žádné komplikace.“