Strakonické zlaté zastoupení na WIUSC BARCELONA 2018

Ve dnech 14. až 18. listopadu se dvě strakonické basketbalové odchovankyně Linda Svobodová a Šárka Jozová  zúčastnily IV. Světových meziuniverzitních her v Barceloně, kde získaly zlaté medaile.

 

Kterou vysokou školu jste reprezentovaly?

Byly jsme součástí desetičlenného ženského basketbalového  týmu poskládaného z několika fakult ČVUT Praha. Linda studuje na fakultě stavební – obor architektura a stavitelství, já na fakultě dopravní  – obor inženýrská informatika.

O jaký turnaj se jednalo?

Byl to turnaj tří kontinentů, 30 zemí, 76 univerzit s cca 2500 sportovci. Kromě basketbalu tam byly zastoupeny tyto sporty: fotbal, futsal, rugby, volejbal, badminton, tenis, stolní tenis, vodní pólo, plavání, šachy a soutěž roztleskávaček. První dva ročníky turnaje byly v Římě, loni a letos v Barceloně. Příští rok se bude turnaj přesouvat dál, zřejmě do Paříže.

Ze kterých zemí byly vaše soupeřky?

Na tento turnaj dorazily tři týmy z Francie, dva týmy z Egypta a Slovenska, po jednom týmu z Ruska a Rumunska.  Nejprve se hrálo v pětičlenné skupině, kde jsme porazily Ekonomickou univerzitu Bratislava, pařížskou IESEG, petrohradskou Státní univerzitu Mining a prohrály o tři body s Americkou univerzitou Káhira. Ve čtvrtfinále jsme si poradily s Polytechnickou univerzitou Bukurešť, v semifinále s Univerzitou Komenského Bratislava a ve finále s egyptskou Arabskou akademií AASTMT.

Jak probíhaly zápasy?

Na rozděleném hřišti se současně hrály  basketbalové a volejbalové zápasy.  Zápas trval dvakrát deset minut a pískal ho pouze jeden rozhodčí. Z důvodu zkrácené hry jsme byly nuceny hrát na sto procent a snažily jsme se vybudovat dostatečný bodový náskok , což se nám kromě jednoho těsně prohraného zápasu podařilo.

Jaké bylo nejzajímavější utkání?

Asi největší boj jsme vedly s týmem z Petrohradu. Namyšlené Rusky si myslely, že zápas vyhrají  nesportovním způsobem, protože rozhodčí jim fauly moc nepískal.  Nakopaly jsme jim zadky, a to doslovně, i když  za cenu vykázání jedné naší hráčky ze hřiště.

Jak se dařilo ostatním týmům ČVUT?

Kromě nás se podařilo získat medaile pouze tenistům a tenistkám. Volejbalistům, volejbalistkám, basketbalistům, futsalistům a futsalistkám se tolik nedařilo.

Byla radost z cenného kovu?

V prvním ročníku těchto her  basketbalový ženský tým ČVUT  získal bronzovou medaili a letos to byl zlatý hattrick. Velmi nás potěšila upřímná radost ostatních sportovců ČVUT z našeho vítězství. Bylo krásné to s nimi oslavovat.  Už teď se těšíme na další ročník.

Autor příspěvku: administrator

administrator