U19 Chance měl blízko k první výhře v ŽBL

Extraliga žen

Strakonický U19 Chance byl velmi blízko první výhře, nakonec ale nestačil na Slavii Praha 83:86. Hostující hráčky měly doposud bilanci 0-8, v Edenu ale velmi dobře začaly a už v závěru první čtvrtiny vedly dvouciferným rozdílem. BLK Slavie Praha se v úvodu druhé čtvrtiny dostala zpět do hry, pak ale spáchaly domácí hráčky několik chyb a náskok hostujícího týmu znovu vzrostl. Ještě patnáct minut před koncem to bylo po koši Kristýny Tomšovicové 59:49 pro hosty, pak ale Slavia zabrala a minutu před koncem třetí desetiminutovky otočila domácí Petra Bakajsová trojkou na 65:63. Pak měly domácí hráčky více ze hry a tři minuty před koncem si vybojovaly sedmibodový náskok. Strakonický tým ještě zabojoval a dvakrát se dostal na rozdíl tří bodů, dál už to ale nešlo.
BLK Slavie Praha měla dvě jasné střelecké hvězdy, na 21 bodů se dostaly Brandi Windgate a Dominika Pohunková, devatenáct bodů přidala Petra Bakajsová. Poražený tým táhla s 20 body Karolína Fadrhonsová, sedmnáct bodů a 10 doskoků přidala Alena Jeništová.

komentář trenéra Petras Martínka /U 19 Chance/: „Po reprezentační pauze jsme k utkání zajížděli v okleštěné sestavě /v posteli zůstaly E. Petrušková, T. Brušáková i A. Stiborová/ do Edenu. Utkání bylo v celém svém průběhu vyrovnané. S odstupem času je to obrovská škoda, neboť jsme odehráli vynikající duel s favorizovanou BLK Slavie Praha. Myslím si, že jsme si za výkon na venkovní palubovce zasloužili vyhrát. Celkem dvakrát /ve 2. čtvrtině 34:44 a ve 3. čtvrtině 49:59/ jsme v utkání odskočili ve vývoji skóre na 10 bodů, ale vždy jsme o náskok přišli. Slavii jsme zaskočili aktivitou, bojovností i střeleckou potencí. V průběhu utkání jsme ji přehrávali, ale v nejdůležitějším okamžiku 3. čtvrtiny jsme soupeřky nedokázali potrestat z čáry trestného hodu /celkem 28/18 / a to nás stálo, že se domácí tým v poslední minutě 3. čtvrtiny dostal do vedení v poměru 65:63. Poslední čtvrtina byla vabank. Buď se udržíme v dostřelu anebo si odvezeme vysokou prohru. Dál jsme výborně týmově bránili, ale v této fázi rozhodla o vítězství zahraniční akvizice BLK Slavie Praha B. Windgate, která nás trestala nezadržitelnými nájezdy a úspěšnými střelami z těžkých pozic. Naše holky se však nevzdaly a stálé Slavii Praha trápily. I přes nepříznivý vývoj skóre 79:72 /3. minuty před koncem normální hrací doby/ jsme aktivní obranou po celém hřišti několikrát získali možnost zaútočit a připravit si střeleckou pozici. V posledních 2 minutách utkání jsme se ještě dvakrát dostali na dostřel 3 bodů, ale z volných střeleckých pozic jsme nebyli úspěšní. Už to na obrat v utkání nestačilo. Celkově musím pochválit celý tým hráček U 19 Chance Strakonice za předvedený výkon. Holky hrály skvěle!!!”

Zároveň bychom všechny fandy basketbalu chtěli pozvat na neděli 9.12.2018 od 17.00 hodin do strakonické STARZ arény k utkání s Teamstore BRNO /Technik/.