Vítězství minižákyň na domácím Vánočním turnaji

Minižákyně

Vyběhat vánoční cukroví, vidět se s kamarádkami a trochu si připomenout basket… To byly hlavní cíle jednodenního Vánočního turnaje pro kategorii mini 2007 a ml. Pozvání přijali tradiční hostě z Berouna, s radostí jsme tak jako v září přivítali hráčky z USK Praha. Abychom turnaj oživili chlapeckou složkou, pozvali jsme i kluky z Písku.

Turnaj se povedl, přinesl zajímavá klání i výsledkovou zápletku.

 

BK Strakonice : Sokol Sršni Písek 35:37 (0:10, 12:14, 32:26).

První utkání jsme zahájili velmi špatně. Po pár dnech volna jsme se nedokázali rozběhnout, dostat se do hry, trefit koš. Druhá pětka zabrala a skóre otočila. Ve třetí části jsme si vytvořili až desetibodový náskok a vypadalo, že zápas otáčíme. Písečtí hoši však nic nevzdali, v závěrečné čtvrtce bodově dotahovali a po našich chybách dali 2 vteřiny před koncem vítězný koš.

BK Strakonice – BK Beroun 62:30 (23:4, 29:14, 53:26).

Po změnách v sestavě začal základ skvěle. Dobře jsme bránili a dávali lehké koše. Soupeře jsme přehrávali rychlými protiútoky, lepší fyzickou kondicí a zaslouženě vyhráli.

BK Strakonice – USK Praha 73:30 (19:9, 25:18, 53:24).

Zápas s dosud neporaženým týmem pražských děvčat rozhodoval o celkovém pořadí v turnaji. První poločas byl velmi vyrovnaný a bojovný. Od druhého poločasu jsme zlepšili obranu, zpřesnili přihrávky a i přes velkou výškovou převahu soupeře jsme začali bodově odskakovat.

Za domácí bodovaly a hrály: Chalupová Veronika 33 (vyhlášena nejužitečnější hráčkou týmu), Bittnerová Denisa 24, Vodvářková Kristýna 20, Kotrčová Linda 18, Kotrcová Karolína 17, Trojanová Eliška, Holkupová Marie, Topinková Natálie a Baloušková Julie po 8, Viererová Magdalena, Veselková Lucie a Pilíková Markéta po 6, Karoĺová Michaela 4, Malířská Tereza 3, Hrubá Kateřina 1, dále hrály Grossová Karolína, Pavlíčková Karolína, Malířská Kateřina a Žáková Alena.

Děvčata si zasoutěžila i v doplňkových soutěžích ( driblink, přihrávky, střelba trestných hodů ).

Pořadí:
1. BK Strakonice
2. Sršni Písek
3. USK Praha
4. BK Beroun

Turnaj byl příjemným zpestřením vánočních svátků. Všem patří pochvala a poděkování za účast, rodičům a příbuzným za podporu a korektní povzbuzování.

 

Připravila trenérka týmu Radka Drnková