Béčko žen vstoupilo do finálové skupiny vítězně

II. Liga žen

Druholigovému béčku žen BK Strakonice B se vstup do finálové skupiny vydařil. O posledním únorovém víkendu na domácí palubovce porazilo jak Vysokou nad Labem, tak i Poděbrady. Po osmi odehraných kolech mají Jihočešky bilanci 4 – 4 a v tabulce jsou třetí.

1. kolo finálové skupiny, sobota 23. února:

BK Strakonice B – BK NAPOS Vysoká n. L. 62:43 (14:6, 28:21, 44:31).

Body: K. Kuncipálová 19, Maršíková 17, H. Kuncipálová 10, Krejčová 5, Svobodová a Paroubková 3, Fauová a Malá 2, Drnková 1.

Domácí si vybojovali od prvních minut mírný náskok a utkání bylo tři čtvrtiny stále otevřené. Až v poslední se rozhodlo o vysoké výhře. Tým hostů tvoří hráčky z Hradce, prakticky hradecké béčko. Oba tým dobře bránily, ale domácí předvedly několik protiútoků a hlavně výbornou spolupráci v útoku. V doskakování pod vlastním košem byla největší oporou Svobodová.

2. kolo finálové skupiny, sobota 23. února:

BK Strakonice B – Basket Poděbrady 69:40 (24:21, 37:33, 59:39).

Body: K. Kuncipálová 15, Svobodová 12, H. Kuncipálová 10, Malá 9, Maršíková a Krejčová 8, Paroubková 7.

Další výhru v nadstavbové části si vybojoval zaslouženě domácí tým. Znovu předvedl svou hru, založenou na obraně a vtipných přihrávkách pod soupeřovým košem. Kladem je zapojení všech, i nestřílejících, hráček.