Celý den jsem měla trochu hektický, říká oslavenkyně

Extraliga žen

Neděle 27. ledna byla pro basketbalistku Kristýnu Tomšovicovou velikým dnem. Opora U19 Chance oslavila třicáté narozeniny a k nim málem dostala dárek v podobě senzačního vítězství. To se sice nakonec vinou úbytku sil nekonalo, ale i tak byla velmi spokojená. „Z utkání si nesu opravdu velikou radost a motivaci do dalších bojů,“ zdůraznila.

 

Jak jste to brala, že vám připadlo životní jubileum na den extraligového zápasu? Neměla jste o to větší motivaci?

Byla to náhoda, že to takhle vyšlo, protože se měl zápas předehrávat. Jelikož jsem celý den měla trošku hektický, tak jsem si to nějak ani moc neuvědomovala. Moc mě potěšila kytička, dáreček a blahopřání. Za to moc děkuji.

Před utkáním to vypadalo na jednoznačnou záležitost, protože jste nastoupily ve velmi oslabené sestavě, ale nakonec jste se o vítězství statečně praly do poslední chvíle. To jste si asi před úvodním rozskokem nepomyslela, že? Je možné, že vás Trutnov podcenil?

Když jsem vešla do šatny, tak musím říci, že jsem byla dost překvapená. A když jsem ještě zjistila, že nás více už nebude, trošku jsem se lekla. Dělaly jsme si srandu, že to mám k narozeninám. Myslím si, že takový to průběh nikdo nečekal. Bavily jsme se s holkama, že beztak prohrajeme o hodně, ale na druhou stranu jsme i přemýšlely nad tím, že by nás soupeřky mohly třeba i podcenit, což se také nejspíše stalo. A že se někdy hraje lépe, když se od nás nikdo nic neočekává, než když se má zápas vyhrát. A že budeme bojovat a třeba překvapíme.

Ještě v polovině poslední části jste vedly o deset bodů, ale Trutnov nakonec skóre otočil. Bylo to dáno tím, že vám došly síly?

Myslím si, že nás trochu opustilo štěstí, kdy nám v půlce poslední čtvrtiny nepadly střely a Trutnovu naopak pár trojek za sebou ano. Skóre se přehouplo na jeho stranu, my se lekly a udělaly pár zbytečných chyb. A právě na konci už nám síly nezbyly, abychom porážku odvrátily.

Letošní sezona se zatím nevyvíjí podle vašich představ – ze čtrnácti zápasů jste vyhrály jediný. Myslíte, že vaše výkony jdou nahoru a brzy se dočkáte dalších vítězství?

Určitě nás mrzí pár zápasů, které jsme mohly vyhrát. Nakonec jsme je bohužel prohrály jen o pár bodů, a ještě jsme oslabeny o Alču Jeništovou a nevíme, na jak dlouho. Ale po nedělním výkonu, kdy jsme dokázaly i v šesti hráčkách potrápit Trutnov, který je v tabulce o hodně výše, doufám, že nás to nakopne a nějaký další zápas vyhrajeme. Z neděle si nesu opravdu velikou radost a motivaci do dalších bojů.

 

Zdroj: Týdeník Strakonicko (www.jcted.cz)