Nesmírně cenná výhra ze hřiště soupeře z Nuslí

Juniorky Mládež

Extraligové juniorky přivezly první únorovou sobotu velmi cenné vítězství z palubovky Sokola Nusle, takže tohoto soupeře porazily podruhé v letošní sezoně. Nedělní utkání se Studánkou Pardubice pak bylo z důvodu marodky a zranění hráček BK Strakonice odloženo.

Extraliga juniorek

17. kolo, sobota 2. února:

Sokol Nusle – BK Strakonice 69:73 (12:26, 30:42, 49:56).

Body: Suchanová 29, Soukupová 16, Brušáková 13, Votavová 10, Vadlejchová 3, Lukačevičová 2.

Petr Martínek, trenér: „V sobotním utkání jsme v Praze zajížděli na hřiště Sokola Nusle. Sobotní duel byl jeden z důležitých a klíčových pro další vývoj soutěže vedoucí k záchraně extraligy juniorek. V průběhu týdne jsme řešili velké problémy s marodkou či zraněními hráček. Nusle jsme požádali o odložení. Hostující tým žádosti nevyhověl. V nekompletní sestavě a s řadou hráček, které v týdnu odpočívaly /T. Brušáková, S. Vadlejchová či A. Stiborová, M. Jánská, K. Baloušková – zranění nebo nemoc/ jsme v 8-mi hráčkách nastoupily do utkání. Vstup jsme měli znamenitý a koncentrovaný /stav po 10 minutách 1. čtvrtiny 26:12/. Ve všech herních činnostech i v rychlosti jsme děvčata z Nuslí přehrávali. V poločase jasné vedení o 12 bodů. V průběhu dalších minut sice domácí děvčata začala pomalu náskok ukrajovat a to zejména z důvodu neproměňování našich vyložených šancí/. V průběhu poslední čtvrtiny nám nejen docházely síly, nepřesně jsme stříleli a nedokázali se vyvarovat individuálních chyb. V posledních 2 minutách nás čekalo drama, neboť soupeř z Nuslí dokázal 120 sekund před koncem vyrovnat na 64:64. V koncovce jsme však ukázali svou kvalitu i zkušenosti. Výborně jsme takticky zvládli týmově ubránit domácí a v útoku nás úspěšné 3 trojbodové koše z rukou Báry Suchanové /2x/ a rozehrávačky Terezy Brušákové /1x/ posunuly do radostné a šťastné výhry. V průběhu celého utkání jsme byli jasně lepším týmem a jsem nesmírně rád, že holky koncovku zvládly s velkým obdivem. SUPER VÝKON a nesmírně cenná výhra ze hřiště soupeře z Nuslí. Všechna děvčata zaslouží pochvalu za nejen týmový výkon, odhodlání a šťastnou výhru, která se bude jistě v závěru bojů o udržení v extralize počítat.”