Poslední čtvrtina odvála naděje U19 Chance

Extraliga žen

Basketbalistky Slovanky Praha potvrdily roli favoritek a v dohrávce sedmnáctého kola ŽBL přehrály ve středu 20. února na domácí palubovce U19 Chance 72:48. Tento zápas odložil před pár týdny sníh, strakonickému celku však zjevně odložení prospělo a tři čtvrtiny sahal po velmi cenné výhře. Jihočešky vedly většinu z úvodních 30 minut, a to až o 12 bodů, závěrečnou čtvrtinu však prohrály po kolapsu 8:28 a ztratily celý zápas. Slovanku dovedla k obratu 18 body a 12 doskoky Monika Satoranská, šestnácti body přispěla Tereza Motyčáková. Poražené vedla se 13 body Karolína Fadrhonsová, o bod méně dala Eliška Petrušková.

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Gratulujeme domácím. Do utkání jsme nastoupili bez dlouhodobě zraněné A. Jeništové a L. Houskové. Vstup do utkání z naší stany excelentní. Rychle jsme se ujali vedení v utkání 2:14. V dalším průběhu jsme si udržovali mírné vedení v utkání. V poločase 27:30. Dokázali jsme eliminovat silné stránky soupeře /výšková převaha, herní vyzrálost hráček na perimetru/. V útočné části jsme předváděli kombinační basketbal s rychlým posunem míče a kvalitní střelbou. V poslední desetiminutovce jsme však zaznamenali střelecký kolaps /v jejím průběhu jsme zatížili konto soupeřek pouhými 8 body/. Rozhodujícím okamžikem utkání bylo povinné střídání pro 5 osobních chyb Karolíny Fadrhonsové /nejlepší střelkyně s 13 body/. Náš výkon v posledním dějství nesl příliš individualistické pojetí, docházeli nám nejen fyzické, ale i psychické síly. Domácí basketbalistky námi vyprodukované chyby nekompromisně trestaly. Škoda, bezmála 30 minut utkání jsme byli s domácími v naprosto vyrovnané bitvě. Závěrečný herní výpadek způsobil, že odjíždíme z Mladé Boleslavi smutní a zklamaní, neboť konečný rozdíl 24 bodů neodpovídá předvedenému výkonu obou družstev. Škoda pro nás je, že takto podobně jsme se Slovankou Praha prohráli i v domácím prostředí.“

Jiří Toušek (asistent trenérky Slovanka):„Poslední část rozhodla o naší jasné výhře. Nicméně hostující hráčky hrály 3. čtvrtiny velmi dobře.“