U19 Chance překvapil Žabiny pouze ve druhé čtvrtině

Extraliga žen

Basketbalistky brněnských Žabin podle očekávání v pátek 8. února zvítězily na palubovce předposledního týmu ze Strakonic hladce 94:60. Brňanky i domácí hráčky překonaly únavu z náročného programu posledních dnů.

18. kolo, pátek 8. února:

U19 Chance – Žabiny Brno 60:94 (20:31, 40:41, 47:64).

Brno duel se Strakonicemi prakticky celou dobu kontrolovalo. Nevyšla jim jen druhá čtvrtina, kterou prohrály 20:10, přišly o dvouciferné vedení z první čtvrtiny, a dokonce chvíli prohrávaly. Po přestávce se ale znovu vydal zápas očekávaným směrem, Brňanky ovládly třetí desetiminutovku 23:7 a mířily k výhře. K té jim nejvíce střelecky pomohla z lavičky sedmnácti body Michaela Vacková, do dvouciferných čísel se dostaly ještě čtyři její spoluhráčky v čele s 15 body a 11 doskoky od Justiny Matuzonyté. Poražené vedla s 15 body Karolína Fadrhonsová, 13 bodů přidala Anna Rosecká a Kristýna Tomšovicová dosáhla v utkání na 12 bodů a 9 doskoků.

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „Gratulujeme týmu Žabin k vítězství. Po úvodní desetiminutovce, kdy jsme tahali za kratší konec /nevyvarovali jsme se jednoduchých ztrát a těžko jsme nacházeli recept na výškovou převahu soupeřek/. V průběhu druhé čtvrtiny jsme se ale vzchopili, výborně jsme pokrývali podkošové hráčky a vyrovnali jsme nejen hru, ale i skóre. Do kabin jsme odcházeli za stavu 40:41. V těchto chvílích strakonické hráčky předváděly pohledný basket, ozdobený zvýšenou agresivitou v obraně i kombinační útočnou hrou. V druhém poločase hostující tým přidal na agresivitě zejména v obranné fázi, vytáhl celoplošný presink. Nám postupně ubývali síly, neboť jsme do utkání nastoupili bez zkušených-zraněných /A. Jeništové a E. Petruškové/ a v nohách jsme měli středeční duel v Ostravě. V průběhu 2. poločasu jsme se již nedokázali přizpůsobit nasazenému tempu utkání. V posledním dějství pro 5 osobních chyb z palubovky odešly i podkošové hráčky /T. Halátková i A. Stiborová/ a utkání jsme dohrávali ve velmi improvizované sestavě. Náš výkon postrádal v 2. poločase lepší pohyb na hřišti zejména na útočné polovině. Přesto můžeme být s výkonem našich děvčat v určitých částech utkání spokojeni.“

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „Chtěl bych pogratulovat spíše soupeři než nám. Domácí hráčky bojovaly srdcem. My jsme dneska chtěli rozšířit rotaci a dát prostor méně vytíženým hráčkám. Zdaleka ne všechny mě přesvědčily a možná si zkusily kolik ještě kvality a práce to obnáší, aby jejich prostor na hřišti byl větší.“