Basketbalistky Strakonic závěrečné utkání základní části nezvládly

Extraliga žen

Poslední zápas základní části letošního ročníku patří celku Teamstore Brno. Brňanky přehrály v dohrávce dvaadvacátého kola ŽBL doma U19 Chance 86:62 a slaví druhou výhru v sezoně. Strakonický celek zůstane před play out na jediné výhře. Hostující hráčky vedly jen v úvodních minutách, než převzal iniciativu domácí tým, v polovině druhého období utekl do dvouciferného vedení, pod které už náskok Brňanek neklesl. Od té doby Teamstore zápas kontroloval až se rozdíl blížil dokonce třicetibodové hranici. V teprve druhé výhře z 20 zápasů vedla střelecky Brno Karolína Jandová s 18 body, skvělým výkonem ji doplnila Barbora Holubová, která zaznamenala 16 bodů a 17 doskoků. Strakonický tým táhla čtrnáctibodová Kristýna Tomšovicová, deset bodů přidala Eliška Petrušková.

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno): „Dnešní zápas odehrály holky výborně, byl to bojovný zápas od začátku do konce. Soupeř odehrál také velmi pěkný zápas a jeho těsná obrana nám dělala značné problémy.“

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „Gratuluji soupeřkám k vítězství v utkání. Věděli jsme, že v Brně nás nečeká jednoduché utkání. Soupeřky z Brna jsou houževnaté, bojovné a agresivní. To se nám samozřejmě potvrdilo. V utkání jsme vedli pouze v úvodu /7:5/. Poté iniciativu převzaly domácí basketbalistky a v každé čtvrtině proměňováním vytvořených pozic postupně navyšovaly náskok. Rozhodujícím zlomem v utkání byla naše nízká úspěšnost v zakončení vyložených pozic a aktivita na doskoku zejména v útoku, kdy jsme nedokázali získat odražené míče a tak si vytvořit druhé šance. Tentokráte i v obranné fázi jsme měli mnoho okének, které soupeřky využily k jednoduchému skórování. V průběhu utkání jsme se nevyrovnali s „agresivní hrou“ soupeřek. Po poločase se sice hra vyrovnala, ale pro vyfaulování hráček základní sestavy se nám nepodařilo ani zvýšeným tlakem po celém hřišti zvrátit vývoj utkání. Musíme si z utkání vzít ponaučení, pečlivě se na Brňanky připravit a pokusit se je v 1. kole play-out zaskočit /termín 17.3.2019/ a urvat výhru z cizí palubovky.“