Kadetky zakončily úvodní půli finálové skupiny

Další vítězství si na své konto připsaly kadetky, které se derou za návratem do nejvyšší soutěže. Soupeře z Klatov porazily hladce, přestože nastoupily v oslabené sestavě. Jihočešky zakončily úvodní polovinu finálové skupiny s bilancí 5:0! Letos ještě přemožitele nenašly.

 

5. kolo finálové skupiny, sobota 9. března:

BK Strakonice – BK Klatovy 85:43 (19:5, 44:18, 65:33).

Body: Jánská 24, Soukupová 23, Junková 19, Čadková 13, Baloušková 4, Kotrcová 2.

 

Další výrazná výhra se rodila od prvních minut zápasu, i když domácí byli oslabeni. Děvčata se prosadila výbornou obranou, bojovností (Čadková) a rychlostí, ve které vynikly Soukupová, Jánská, které také úspěšně zakončovaly protiútoky. Navíc se dařilo i ve střelbě za tři body.

Cílem družstva ve druhé polovině finálové skupiny je udržet první místo zaručující pořadatelství baráže o extraligu a v ní následně vybojovat extraligu pro příští sezónu.

O nehezký závěr utkání se zasloužil klatovský trenér – zřejmě neunesl výši porážky a zcela nevhodnými výroky dehonestoval strakonické hráčky, urážel domácího trenéra a po zápase odmítl podání rukou.

Před více než dvěma lety na přípravném turnaji v Kožlanech, který jsme absolvovali přímo po soustředění, nás družstvo Klatov porazilo. Nechápali jsme oslavy klatovských po zápase, který slouží přípravě. Nicméně pomyslná startovní čára byla položena. V loňské baráži, kde jsme bohužel neuspěli, jsme Klatovy porazili o 20 bodů a ještě se dalo mluvit basketbalu. Sobotní zápas, který jsme absolvovali v 7 hráčkách byl již debaklem. Obrovský rozdíl byl patrný prakticky ve všech herních činnostech jednotlivce, v rychlosti, herních kombinacích … Proč?

Strakonice nabízejí obrovskou tradici ženského basketbalu, kterou je třeba přičíst dlouhodobé práci několika generací trenérů a činovníků, jsou součástí systému Center talentované mládeže a Sportovních středisek, účastí v nejvyšších soutěžích nabízejí konfrontaci s elitními hráčkami ve všech věkových kategoriích, Ženská basketbalová liga je vzorem mladým hráčkám a nabízí jim možnost dříve než v ostatních klubech se do ní aktivně zapojit, trenéři BK v těchto věkových kategoriích mají vesměs nejvyšší basketbalové vzdělání a dlouholetou praxi, v péči fyzioterapeutky a masérky jsou od kategorie U15 všechny hráčky, to vše lze shrnout jedním slovem NÁROČNOST.

Je na každém vybrat si zodpovědně cestu, nenáročný „hobby basketbal“ nebo nelehkou cestu snahy o to dojít až na vrchol – rozvinout maximálně potenciál každé hráčky. První cesta je pohodlná a snadná a můžete si na ní natrhat spoustu těšínských jablíček. Druhou cestu nabízíme těm, kteří jsou k sobe nároční, nechtějí být průměrní a jsou připraveni tvrdě pracovat.

Autor příspěvku: administrator

administrator