Karolína Fadrhonsová: Ještě máme co předvést

Strakonický tým U19 Chance udělal tečku za základní částí ŽBL první březnovou neděli, kdy padl na palubovce brněnského Teamstore jednoznačným rozdílem čtyřiadvaceti bodů, takže ji zakončil na poslední jedenácté příčce. To je zklamání i pro nejlepší střelkyni týmu Karolínu Fadrhonsovou.

 

Bavíme se spolu po tom, co jste prohrály zápas s Teamstore Brno, kvůli čemuž jste po základní části obsadily poslední příčku. Je to veliké zklamání a kde byste hledala příčiny nezdaru? Byla to nízká úspěšnost střelby?

Myslím si, že nám hodně chybí podkošové hráčky. V průběhu sezony nás opustila zraněná Alena Jeništová, jež patřila do základu a byla velikou oporou. Teď si musíme poradit s nižší sestavou a není to jednoduché, obzvláště v obraně. Eliška Petrušková musí vynaložit hodně sil v boji o místo pod košem a je pak těžké pak najít ještě síly v útoku. A pak tedy ta zmíněná střelba – 70 pokusů a pouze 26 proměněných, to se potom těžko vyhrává.

Celkově se základní část nepovedla, určitě se čekalo více než jedno vítězství. Do jaké míry si myslíte, že se na tom promítlo již zmíněné zranění zkušené Aleny Jeništové a kde byl celkově problém? Častokrát jste doplatily na střelecké výpadky v jednotlivých čtvrtinách…

Myslím, že na to, jak spolu málo trénujeme a k tomu jsme přišly o Alenu Jeništovou, tak si myslím, že máme vcelku úspěšné první poločasy. Ale poté nám už dochází síly a nemáme tak velikou rotaci jako ostatní týmy. Na druhou stranu, většinou proti nám v úvodní půli nastupují soupeři v české sestavě, ale když je pak výsledek vyrovnaný, tak nasadí nakoupené cizinky a my už nemáme šanci.

Z extraligy se letos nesestupuje, takže můžete být v klidu. Ale i tak budete mít v play-out o motivaci postaráno, že?

Musíme se sehrát a dát do toho všechno. Myslím, že se všichni s každým zápasem, i když neúspěšným, dostáváme zase o krok vpřed. Získáváme zkušeni a myslím si, že dokážeme být lepší a ještě máme co předvést. Nic nevzdáváme a bojovat budeme do poslední vteřiny.

Jak jste se vlastně zabydlela v nejvyšší soutěži? Postupně jste se propracovala do pozice nejlepší strakonické střelkyně – můžete tedy říci, že jste se svými výkony spokojená? Po základní části máte na svém kontě rovných 200 bodů…

Jsem moc šťastná a vděčná za to, že jsem dostala takovou příležitost. Doufám, že moje premiéra v nejvyšší tuzemské soutěži nebyla úplný propadák, ale stále mám na čem pracovat. Motivovalo mě to a doufám, že mám ještě na to, abych byla lepší, a ještě více týmu pomohla.

A už víte, jestli setrváte u Otavy i pro další sezonu?

Pokud bude ze strany klubu stále zájem, moc ráda zůstanu.

 

Zdroj: Týdeník Strakonicko (www.jcted.cz)

Autor příspěvku: administrator

administrator