Nedělní extraligové utkání radost nepřineslo

Juniorky

Nedělní odveta se strakonickým juniorkám nepovedla. Na palubovce Nuslí prohrály rozdílem 22 bodů. Rozhodující byla hned úvodní čtvrtina, která skončila 30:13 pro domácí. A obrat se tentokrát nekonal. Po úvodním dvoukole play-out jsou Jihočešky desáté s bilancí 4 – 20.

 

Sokol Nusle – BK Strakonice 99:77 (30:13, 18:22, 19:17, 32:25).

Body: A. Stiborová 24 bodů a 19 doskoků, T. Brušáková 19, M. Jánská, T. Soukupová po 12, E. Lukačevičová 9, S. Vadlejchová 1

Doskoky: 54/45

Ztráty: 17:21

Střelba za 3 body: 17/7 – 23/6

Střelba za 2 body: 62/26 – 46/19

Trestné hody: 34/26 – 29/21

 

Vstup do utkání nám nevyšel podle představ. Soupeřky z Nuslí převzaly po úspěšném trojkovém pokusu T. Brušákové / vedli jsme pouze v 1. minutě utkání 3:0/ tempo a herní iniciativu. I přes naši enormní snahu jsme se nedokázali vyrovnat s malým prostorem klasické sokolovny. Důrazné domácí bojovnice zápolily o každý míč a nedařilo se nám proměňovat naše střelecké pozice. Chyběl nám důraz v osobních soubojích bez míče, špatně jsme odstavovali soupeřky. Přesto jsme ve 2. čtvrtině zastavili domácí kanonádu změnou obranného systému, ale zadrhávali jsme v proměňování volných střeleckých pozic. V poločase jsme prohrávali o 13 bodů /doskoky 20-34, ztráty 8-4/.

Do druhého poločasu jsme vlétli s velkým elánem, přidali jsme na agresivitě v obranné fázi, ale soupeřky vybojovaný náskok stále vracely na svou stranu. V některých pasážích 3. čtvrtiny jsme získali agresivní obranou možnost vsítit jednoduchý koš, ale buď volbou špatné přihrávky nebo mylným rozhodnutím jsme se o nabídnutou šanci sami připravili. Soupeřky z Nuslí si stále udržovaly vybudovaný náskok. V průběhu posledního dějství jsme zjednodušili hru a pokusili jsme se ještě zvrátit a zkorigovat vývoj utkání celoplošným presinkem. Ve střelecké přestřelce /25:32/ nám však chybělo patřičné štěstí, ale i síly skóre otočit v náš prospěch. Za předvedený výkon ve druhém poločase lze strakonické hráčky pochválit. Na vítězství to však dnes nestačilo.  V utkání jsme se museli dnes obejít bez nemocné B. Suchanové.

Škoda, myslím si, že holky bojovaly až do samotného konce, ale neúspěch v první čtvrtině nás stál lepší výsledek. Nepovedl se nám tak parádní obrat jako v sobotním duelu. Sobotní utkání nás stálo více sil,  než jsme předpokládali.

Pokračujeme však dále, ještě není dobojováno. Dnes platilo staré známé přísloví: „Můj dům, můj hrad“.