Bohužel! Extraligové ženy skončí na posledním místě

Extraliga žen

Poslední dvojzápas skupiny A2 měl rozhodnou o tom, kdo obsadí letošní poslední pozici v ŽBL. Výhodnější vstupní pozici měly hráčky Teamstore Brno, které během dosavadních zápasů posbíraly dvě vítězství. Strakonice zvládly o jedno méně. Případná brněnská výhra by tak týmu z jihu Moravy zajistila desátou příčku. V opačném případě by se rozhodovalo za tři dny v Brně.

To domácí hráčky věděly, a tak do utkání vlétly doslova jako uragán a vedly 7:0. Ještě na začátku druhého dějství byly vpředu o devět bodů, ale pak převzaly otěže zápasu do svých rukou Brňanky. Rychle vyrovnaly a šly do mírného vedení. O osudu zápasu rozhodla brněnská šňůra 15:0 hned zkraje druhého poločasu. Díky ní se Teamstore dostal do vedení 55:30 a zápas pak už nepustil.

Domácím nepomohly ani dvě hráčky na hraně double double – Petrušková (11+8) a Halátková (10+7). Brňanky totiž našly dnes čtyři střelkyně s dvojciferným počtem bodů. Nejvíce se v tomto ohledu činila šestnáctibodová Zítková. Teamstore navíc dominoval na doskoku v poměru 57:34.

 

4. kolo play-out, neděle 31. března:

U19 Chance – Teamstore Brno 52:78 (18:12, 29:35, 36:56).

Body: Rosecká a Petrušková 11, Halátková 10, Jozová 8, Tomšovicová 7, Fadrhonsová 5.