Ing. Miloš Balák se rozhodl ukončit své působení v BK Strakonice

Basketbalový klub Strakonice půjde do nové sezony s novým vedením. Dosavadní předseda klubu Ing. Miloš Balák se rozhodl po dlouhých osmnácti letech ve své funkci skončit. Jako důvod uvedl, že byl za dobrovolnickou práci ve svém volném čase skandalizován v článku, který vyšel v Mladé frontě Dnes. Jeho nástupcem by se měl stát Mgr. Jiří Johanes, jenž je šéfem Sportovního centra mládeže BK Strakonice a zároveň trenérem starších žákyň a kadetek.

Každopádně éra Ing. Miloše Baláka zůstane zapsána v kronice strakonického basketbalu, který letos slaví 80 let, zlatým písmem! Nejvýraznějšího úspěchu dosáhlo v roce 2011 družstvo žen, které vybojovalo v Ženské basketbalové lize a v Českém poháru historické bronzové medaile.

 

Prohlášení Miloše Baláka ke konci svého působení v BK Strakonice

V klubu jsem se angažoval, protože basketbal hrají nebo trénují obě moje děti. V rámci své činnosti jsem nikdy neměl jakékoliv příjmy či odměny. Své působení v klubu jsem se rozhodl ukončit poté, co jsem byl za svou dobrovolnickou práci ve volném čase a bez nároku na odměnu ještě skandalizován.

Rád bych tímto poděkoval všem členům klubu za skvělá léta, která jsme spolu prožili, a doufám, že na mne budou vzpomínat v dobrém.

Jako svého nástupce doporučuji redaktora MF Dnes Lukáše Valáška, který mě ve svém článku kriminalizoval, a je hlavním důvodem mého odchodu. Určitě si rád vyzkouší, jaké to je zajistit strakonickým dětem sponzory. Obávám se však, že členové klubu mé doporučení nevyslechnou.

Ing. Miloš Balák

 

Prohlášení Jiřího Johanese (trenér žákyň, kadetek a šéf Sportovního centra mládeže BK Strakonice), horkého kandidáta na nového předsedu klubu

Špičkově dělat mládež a zachovat ve Strakonicích nejvyšší soutěž žen. To jsou hlavní priority, které budu mít, pokud budu zvolen novým předsedou BK Strakonice. Také si přeji, aby změna ve vedení proběhla plynule a nenarušil se tím chod klubu. Na podstatných věcech jsme domluveni. Budeme samozřejmě pokračovat ve stejné strategii – účastí v nejvyšších republikových soutěžích ve všech kategoriích mladým basketbalistkám nabízet konfrontaci s nejlepšími v dané kategorii. Zdůraznit, že jsme centrem dívčího basketbalu v dosti rozlehlé oblasti. Umožňovat nejenom vlastním talentovaným basketbalistkám ověřovat si svoji výkonnost v nejvyšší basketbalové soutěži žen.

Naší filozofií je náročnost, snaha rozvinout maximálně potenciál každé hráčky. Doufám také, že vytváříme místo, kam většina slečen chodí ráda a které je inspiruje i mimo basketbal.

Osmdesátiletá tradice klubu zavazuje: Strakonice = dívčí basketbal.

Mgr. Jiří Johanes

Autor příspěvku: administrator

administrator