Strakonice nepředvedly konkurenceschopný výkon

Extraliga žen

Závěrečný zápas play out už byl jen o utkáním o čest. Karty byly rozdané ještě než se strakonické basketbalistky vydaly do Brna. Poslední, tedy 11. místo, v letošním ročníku ŽBL obsadil celek U19 Chance, Teamstore Brno byl o příčku výš. A podobné rozložení sil panovalo i dnes na Morendě. Osm strakonických basketbalistek nebylo schopných vzdorovat domácím, které si chtěly závěrečné vystoupení užít.

 

Už úvodní chvíle zápasu ukázaly, co se dnes bude v Brně dít. Teamstore v první desetiminutovce trefil prakticky vše, co zvedl. Naopak strakonické hráčky se v útoku extrémně trápily. Vždyť za první poločas trefily z pole pouhé tři střely! Brzy se tak ve vzduchu vznášela už jen jediná otázka – nastřílí domácí hráčky stovku?

 

Ano! Hana Gašicová šest sekund před závěrečnou sirénou sezony pro oba celky proměnila dva trestné hody a upravila nejen na konečných 100:46, ale i na 20 bodů na osobním kontě. Vyrovnala tak nejlepší střelkyni utkání Moniku Stehlíkovou. Ta ke svým 20 bodům přidala ještě 10 doskoků. Strakonice marně hledaly dvojcifernou střelkyni a zakončily tak ŽBL s jedinou výhrou.

 

Lucie Zítková, Teamstore Brno: “Dnešní zápas se holkám velice dařilo. Je to přesný obraz toho, že pokud hrajete v pohodě, tak vám tam padne téměř vše. Výsledek byl jednoznačný, ale vůbec to nevypovídá o kvalitě soupeře. Nepředvedl vůbec špatný výkon, jen prostě moc chtěl a nešlo to. My jsme odehrály mnohem lepší utkání ve Strakonicích, dnes se nám dařilo v útoku, ale v obraně nám mladé hráčky soupeře dávaly jednoduché koše.”

 

Petr Martínek, U19 Chance: “Gratuluji Brnu k zasloužené výhře. Bylo dnes ve všech aspektech lepší. My jsme nepředvedli výkon, který by na palubovce Brna byl konkurenceschopný.”