Druholigové béčko žen překvapivě končí svoji činnost

V době, kdy BK Strakonice slaví 80 let od svého založení, bohužel nepřicházejí pouze radostné zprávy. Na basketbalové mapě už nebude od nové sezony k nalezení béčko žen, které nejprve účinkovalo v první a následně ve druhé lize. Jeden čas mělo dokonce silnější kádr než extraligový celek U19 Chance, jenže postupem času přicházely studijní, pracovní a také mateřské povinnosti, což mělo za následek, že už se kádr pro nadcházející ročník nedal dohromady. „Bylo by super, kdyby se to zase někdy povedlo, ale myslím si, že to bude ještě těžší než teď,“ myslí si Zdeňka Paroubková, hráčka a organizační pracovnice v jedné osobě. Naposledy Jihočešky skončily ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži na krásné bronzové příčce, a dokonce jim byl nabídnut postup o patro výše.

 

Proč jste se rozhodly ukončit činnost druhého týmu žen?

U nás v béčku klasicky necháváme všechno na poslední chvíli, takže jsme podání přihlášky začaly řešit až týden před posledním možným termínem, což bylo v polovině června. Bohužel to na některé z nás bylo brzy, abychom se mohly rozhodnout, jestli budeme moci kvůli studiu nebo pracovním povinnostem hrát. A to bylo rozhodující. Některé holky budou muset pracovat i o víkendech, kdy se dělá i dálkové studium, které některé z nás zvolily. K tomu se někdo chce připojit k extraligovému týmu, takže nás zbylo opravdu jenom pár. Bohužel se k nám žádná posila, hlavně pak z mladších řad, nepřipojila. Proto jsme byly nuceny přihlášku nepodat.

 

Co bude s hráčkami, které mají zájem hrát basketbal i nadále?

Ten, kdo chce pokračovat s hraním, tak má možnost v jiném nebo našem klubu. Co se týče extraligy, tak o ni zatím projevily zájem pouze sestry Kačka a Hanka Kuncipálovy. Jinak je to na každé z nás.

 

Jaké dáváte šance tomu, že se znovu dá béčko dohromady?

Bylo by super, kdyby se to zase někdy povedlo, ale myslím si, že to bude ještě těžší než teď. Starší hráčky si už hledají práci, navíc většinou mimo Strakonice. Budou tak mít méně času a mladší se k nám nedostanou, protože jdou rovnou do ženské extraligy, což je logické vzhledem k tomu, v jakém početním stavu družstvo je.

 

Začít byste případně musely od nuly?

Pokud bychom chtěly znovu hrát, musely bychom si znovu druhou ligu vybojovat.

Autor příspěvku: administrator

administrator