Lvice vyhrály turnaj v Litvě, byla u toho i Adéla Junková

První start v národních barvách? Pro strakonickou basketbalistu Adélu Junkovou nemohl být lepší! Společně s dívčí reprezentací do patnácti let ovládla o předposledním červnovém víkendu prestižní turnaj v litevském Kaunasu.

 

Lvice odstartovaly výhrou 91:49 nad Německem, domácí celek porazily 65:54 a s Polskem si poradily jednoznačně 79:43, což jim vyneslo celkové prvenství, které bylo pro všechny překvapením. „Turnaj jednou vyhrálo Německo, jinak byla vždy první Litva, takže nikdo nečekal, že bychom mohly uspět,“ přiznala Adéla Junková, podkošová opora ze Strakonic.

 

Po návratu domů pochopitelně zářila radostí. „Užila jsem si to neskutečně moc, s holkama jsme si sedly, takže to bylo skvělé,“ pochvalovala si basketbalistka, která byla spokojená se svými výkony, i když neopomněla zmínit, že je stále nutné něco zlepšovat. Konto soupeřů celkově zatížila šestadvaceti body (Německo 9, Litva 7 a Polsko 10).

 

Podle Adély Junkové bylo hraní na reprezentační úrovni daleko psychicky i fyzicky náročnější, takže se po náročné sezoně těší na zasloužené volno. U Otavy totiž hrála nejen za starší žákyně, které byly čtvrté nejlepší v republice, ale pomohla i kadetkám k návratu do extraligy. „Na odpočinek se těším, přestože moc dlouhý nebude,“ uzavřela.

 

Autor: Jan Petráš (Týdeník Strakonicko/www.jcted.cz)

Autor příspěvku: administrator

administrator