Basketbalistky zavítaly na soustředění do nedalekého Písku

Již sedmým rokem zajíždějí členové BK Strakonice na letní soustředění do nedalekého Písku. Areál VOŠ a SPŠ lesnická skýtá všestranné zázemí. Ubytování v domově mládeže, stravování v jídelně, venkovní hřiště s umělým povrchem, lesík a samozřejmě tělocvičnu. Nejmenší kategorie využívají nedalekou sportovní halu ELIM a tělocvičnu ZŠ J. K. Tyla v Písku, ve kterých jsou k dispozici koše se sníženou výškou vhodné pro kategorii minižactva.

 

Letošního soustředění /19.-23.8.2019/ se zúčastnilo celkem 61 děvčat od nejmenších až po juniorky. Tréninkový proces byl zaměřen nejen na procvičování basketbalových dovedností /individuální činnosti jednotlivce, ale i herní kombinace/. Pro komplexní rozvoj hráček byly zařazovány i aktivity spojené s všestrannou průpravou tj. atletické hrátky, cvičení vedoucí ke zvyšování síly, posilování středu těla /core/, koordinace i rozvoj akcelerační rychlosti. Nemůžeme opomenout ani středeční návštěvu plaveckého bazénu, kde děvčata uvolní svalový tonus a vyplavou nastřádanou únavu. Soustředěním získané bolístky jim přijela z Rovné zmírnit další členka realizačního týmu extraligových žen – fyzioterapeutka Lucie Půbalová.

 

Mezi prvními hosty se basketbalového soustředění zúčastnily hráčky BK U 19 Chance Strakonice Kristýna Tomšovicová a Eliška Petrušková /v červenci se zúčastnila s reprezentačním výběrem do 23 let 30. LSU v Neapoli/, které společně vedly tréninkovou jednotku pro kategorii U 13. Trénink zakončily besedou s mladými nadějemi.

 

Dále se soustředění zúčastnila cvičitelka a trenérka aerobiku Mgr. Jitka Tomšovicová. Její připravená tréninková jednotka obsahovala nejen taneční prvky, ale také posilovací a kompenzační cvičení. Do třetice za námi zavítala bývalá hráčka a držitelka bronzové medaile BK Strakonice z r. 2010 Lucie Košatková /roz. Baláková/, která si zatrénovala s děvčaty kategorie U 14 – mladších a U 15 – starších žaček. Všechny tři návštěvy byly obohacením a zpestřením týdenního basketbalového pobytu a setkaly se u děvčat i přítomných trenérů s kladnou odezvou.

 

Poděkování za spolupráci při organizaci basketbalového soustředění a vytváření pohodové atmosféry patří všem zúčastněným trenérům, kterými byli: Mgr. Drnková Radka, Nikola Drnková a Markéta Jánská /přípravka a minižačky/, Jarka Bernasová /starší a mladší žákyně/, Jakub Mužík /starší minižákyně/, Mgr. Petr Martínek zastřešující kategorii kadetek a juniorek.

Autor příspěvku: administrator

administrator