Přípravu načalo soustředění v domácích podmínkách

Od pondělí 12. do středy 14. srpna proběhla ve Strakonicích úvodní část soustředění místních basketbalistek. Tři tréninkové jednotky denně měly na programu žákyně, kadetky i juniorky, které se připravují na nejvyšší soutěže – žákovskou ligu a extraligy. Tuto přípravu absolvovalo pod vedením trenérů Jiřího Johanese, Petra Martínka, Jaroslavy Bernasové, Jakuba Mužíka a Lenky Pichlerové třiadvacet hráček. Chyběly pouze Barbora Suchanová, Adéla Johanesová, Zuzana Bártů a Karolína Baloušková (zdravotní obtíže nebo dovolená).

Tréninkové jednotky byly zaměřeny zejména na atletický rozvoj rychlostní akcelerace a atletická průpravná cvičení. Soustředění začalo běžeckým výklusem a kondičně-koordinačním posilováním s využitím vlastní váhy, core trénink i  s využitím balančních  podložek Bossa a neméně důležitým vyrovnávacím cvičením vedoucím ke zmírnění  svalových dysbalancí.

Zpestřením tradičního programu bylo zařazení  moderních sportů. Poděkování patří lektorům  Mgr. Pavlu Jánskému a Miroslavu Motejzíkovi za pomoc při organizaci i vlastní tvůrčí sportovní činnosti. K tréninku jsme využili i známou cyklostezku Na Hajské, kde jsme se věnovali  in-line bruslím. V úterý odpoledne za krásného slunečného počasí holky využily i podmínky místní řeky Otavy, kde pod měšťanským pivovarem na vodní hladině zkoušely moderní jízdu na paddleboardech.

V dalším dnu hráčky zavítaly  na plavecký stadion, kde byla pro 23 basketbalistek připravena atletická jednotka. Převládaly sprinty v písku, core trénink, regenerační plavání i beach volejbalový turnaj. Soustředění jsme v podvečer společně zakončili opékáním vuřtů.

„Holky trénovaly znamenitě. Během soustředění panovala v týmu dobrá nálada a připravený program si všichni dosytnosti užili“, potvrzuje jeden z trenérů BK Strakonice Petr Martínek.

V příštím týdnu tj. od 19. až 23.8.2019 pojede celý dívčí klub BK Strakonice na tradiční herní soustředění do Písku. Kadetky a juniorky, které budou v příští sezóně znovu hájit jako jediný jihočeský klub extraligovou příslušnost, zavítají v posledním srpnovém víkendu na tradiční turnaj do Brna. V prvním zářijovém víkendu sehrají své turnaje v domácích sportovních halách kategorie dívek U 12 a U 15 /sobota 7.9.2019/. V pátek 6.9.2019 proběhne ve sportovní hale STARZ aréna od 9.00 až 13.30 hodin superfinále školské ligy 2019 /pořadatelem bude Mgr. Radka Drnková a její hosté/.

 

Autor příspěvku: administrator

administrator