Jersey Cup 2019 máme úspěšně za sebou

Na tradiční turnaj v Brně /30.8.-1.9.2019/ jsme odcestovali s dvěma týmy – kadetek /viz foto/ a juniorek, které byly doplněny o Terezu Brušákovou a Emmu Lukačevičovou.

Turnaj byl rozlosován vždy do dvou skupin po 4 účastnících /zahraniční Györ, Trnava, MBK Ružomberok, BA Sparta Praha, Basket Žabiny Brno, KP Brno, BK Havířov, BK Levhartice Chomutov a Slovanka Praha/. V silně obsazeném turnaji  kadetky během tří dnů odehrály 4 utkání s bilancí 3 vítězství a 1 prohra. Družstvo obsadilo konečné 3. místo v turnaji.

Juniorky taktéž odehrály 4 utkání /bilance 1 výhra a 3 prohry/. V utkání o bronzové medaile porazily soupeřky ze Sparty Praha. Juniorky sehrály výtečné utkání s týmem Basket Žabiny Brno a po zcela vyrovnaném průběhu nakonec v závěru prohrály o 10 bodů. Obsadily 4. místo.

Komentář trenéra Petra Martínka: „ V kvalitně obsazeném turnaji, kde jsme se střetli s extraligovými i zahraničními týmy obě kategorie ukázaly svou kvalitu. Kadetky potvrdily, že ročník 2003 a 2004 je konkurenceschopný s předními celky extraligy. Velmi cenná jsou vítězství nad týmy KP Brno a v souboji o 3. místo nad BA Spartou Praha bezmála o 20 bodů. Juniorky také překvapily. Škoda, že  prohrály o 1 bod s maďarským Györem v poměru 57:58. Přesto v minitabulce postoupily z druhého místa a zahrály si tak o bronz. Cennější však pro trenéry jsou předvedené výkony a způsob hry obou družstev. Turnaj byl vyvrcholením základní části přípravy /od 12.8. jsme v přípravě-Strakonice, Písek, Strakonice/. Trenérům ukázal na čem je potřeba zapracovat, abychom byli dokonale a dostatečně připraveni před ostrým začátkem extralig /juniorky začínají v domácích podmínkách 28.9.19, kadetky o týden později/. Myslím si, že i přes vysoká vedra, která v Brně panovala, holky odehrály skvělá utkání. Moc se mne líbil způsob naší hry, agresivita i nasazení. Turnaj byl poučný do další fáze přípravy. Objevil jistě i nedostatky, které jsou třeba odstranit. Musím však holky pochválit za předvedené výkony. Konstatuji, že hrály super.

Škoda, nešťastného zranění Adély Stiborové v utkání se Žabinami Brno. Přejeme jí, aby se co nejdříve vrátila na palubovku a do tréninkového procesu“.

 

Kadetky

BK Strakonice – Ružomberok 77:31.

Žabiny Brno – BK Strakonice 56:39.

KP Brno – BK Strakonice 45:62.

Skupina A: 1. Žabiny 5, 2. Strakonice 5, 3. KP 5, 4. Ružomberok 3

Skupina B: 1. Havířov 6, 2. BA Sparta 5., 3. Chomutov 4, 4. Györ 3

O 3. místo: BK Strakonice – BA Sparta Praha 64:43.

All Stars: Karolína Hauserová (Strakonice), Staňková (Chom.), Šedová (Sparta), Jedličková (Žabiny), Kubíčková (Havířov). MVP: Kubíčková (Havířov).

 

Juniorky

Slovanka Praha – BK Strakonice 77:48.

Ostrava – BK Strakonice 47:65.

Györ – BK Strakonice 58:57.

Skupina A: 1. BA Sparta 6, 2. Žabiny 5, 3. KP Brno 4, 4. Trnava 3.

Skupina B: 1. Slovanka 6, 2. Strakonice 4, 3. Ostrava 4, 4. Györ 4.

O 3. místo: BK Strakonice – Basket Žabiny Brno 58:68.

All Stars: Barbora Suchanová (Strakonice), Helebrantová (BA Sparta), Hálová a Fučíková (Slovanka), Rosůlková (KP Brno). MVP: Fučíková (Slovanka).

Autor příspěvku: administrator

administrator