Oslabená sestava juniorek vybojovala jednu výhru

Druhé dvojkolo celostátní ligy zavedlo juniorky na západ Čech, kde se v oslabené sestavě střetly s Karlovými Vary a Plzní. Vybojovat se jim podařilo jedno vítězství a po čtyřech zápasech mají bilanci 3 – 1.

Celostátní liga U19

Sobota 12. října:

Loko Karlovy Vary – BK Strakonice 72:42 (12:14, 30:21, 55:35).

Za Strakonice hrály a střílely: Sharkan 14, Pavlíčková 8, Grossová 6, Karoľová 5, Davidová 4, Kotrčová 3, Čížková 2.

K utkání odcestovalo pouze sedm hráček a po zranění Lindy Kotrčové jsme museli utkání odehrát pouze v šesti. Soupeř nás od druhé čtvrtiny přehrával zejména díky agresivní obraně, ze které pramenilo velké množství našich ztrát míče. Soupeřkám se dařilo také více střelecky a definitivně zápas rozhodl v polovině 3. čtvrtiny ze stavu 38:28 šňůrou deseti bodů v ředě.

Neděle 13. října:

DBaK Plzeň – BK Strakonice 44:51 (9:15, 23:27, 32:41).

Za Strakonice hrály a střílely: Sharkan 18, Čížková 13, Pavlíčková 9, Karoľová 5, Davidová 4, Grossová 2, Minaříková.

Opět v sedmi hráčkách jsme prakticky celý zápas dobývali statickou zónovou obranu soupeře. Pokud se nám dařilo střelecky z dlouhé vzdálenosti rozdíl ve skóre narůstal v náš prospěch jako ve třetí čtvrtině 26:39. Pohříchu takové úseky byly pouze dva. V obraně jsme měli problémy zejména s energickými rozehrávačkami Plzně. Soupeře jsme přesto pustili do vedení pouze v první čtvrtině.