Michaela Stará o učení angličtiny i spolupráci s legendou Pepou Jelínkem

I. liga žen

Vážení příznivci basketbalu,

 

rádi bychom se s Vámi podělili o úspěších Michaely STARÉ oblékající dres KP Brna. Michaela prošla úspěšnou strakonickou basketbalovou školou v letech 2006 až 2010. S družstvem spoluhráček narozených v r. 1989 a 1990 patřily k naprosté špičce extralig kadetek a juniorek. Dokonce v roce 2006 získaly na domácí palubovce titul Mistryň ČR v kategorii mladších dorostenek /dnes kadetek/. V závěrečném duelu MČR deklasovaly rivala z Hradce Králové v poměru 70:50. Nyní o pár let později se věnuje Michaela povolání učitelky angličtiny na 1. stupni ZŠ v Brně, kterou vede  známý basketbalista – ředitel  Josef Jelínek.  

 

Vedení basketbalového klubu Strakonice zasílá na dálku Michaele podporu při on-line vzdělávání a šťastnou volbu pro rozhodnutí co dál……“

 

V letošní sezóně Renomie ŽBL patřila k oporám týmu KP Brno. Obsadila 7. místo v tabulce střelců s průměrem 13,71 bodu na utkání a s počtem 50 získaných míčů se zařadila na 7. místo v ŽBL. 

 

Mgr. Petr Martínek – tiskový mluvčí BK Strakonice

 

Velmi rychle se na novou realitu koronavirové epidemie adaptovala basketbalistka Michaela Stará. Křídelnice KP Brno se však ani v karanténě nenudí, když se snaží udržovat v kondici a připravuje se na další životní etapu.

 

„Díky epidemii se sportovní život změnil ráz na ráz. Ve středu jsme odehráli poslední zápas s HK, bohužel z naší strany ne příliš povedený a po čtvrtečním volnu už bylo jasné, že to je poslední zápas na nějakou chvíli. To, že to byl poslední zápas celé sezóny, jsme se dozvěděli o několik dní později. Najednou byl naprostý konec tréninkového režimu – všeho posilování, hraní, setkávání se spoluhráčkami a dalšími členy klubu,“ zklamaně popisuje Stará události ze začátku března, kdy se ze dne na den zastavilo v ČR prakticky veškeré sportovní dění.

 

Devětadvacetiletá střelkyně se ale ani zdaleka nenudí, když se už od září připravuje postupně na pobasketbalový život. Využívá totiž vystudovaného učitelství a díky spolupráci s brněnskou basketbalovou legendou Pepou Jelínkem, který je ředitel základní školy, začala na částečný úvazek učit angličtinu děti na prvním stupni.

 

„Ve škole mám 14 hodin rozložených do třech dnů tak, abych stíhala Eurocupové venkovní zápasy a zápasy ŽBL. Výuka teď probíhá výhradně přes emaily, skype. S takto malými dětmi je to trochu problém, ale protože je to nová situace pro všechny, musíme se s tím nějak vypořádat a být trpěliví,“ usmívá se Stará, která se v učitelství zřejmě vidí na plný úvazek po skončení kariéry.

 

„Tím, že mám tento obor vystudovaný, mi to přijde asi jako nejjednodušší začátek po sportovní kariéře. Co bude časem, se uvidí. Nějaké plány už ale v hlavě mám, takže postupně na nich začnu pracovat,“ tajemně prohlásí. Navíc prý čas po kariéře nemusí být ani moc daleko.

 

„Popravdě teď stojím před rozhodnutím, jestli se v příští sezóně na palubovce ještě vůbec objevím,“ tvrdí Stará. Jak tedy v těchto dnech vypadá program učitelky/profesionální basketbalistky?

 

„Většinu svých dní trávím v první řadě přípravami do školy, odpovídáním na emaily atd., protože to zabere opravdu hodně času. Ve zbytku plním tréninkové plány, které dostáváme od našeho kondičního trenéra. Už dlouho se mi nestalo, že s takovou radostí si půjdu zaběhat (protože běhání nepatří mezi mé nejoblíbenější sporty), jako v prvních dnech nouzového stavu. Do školy se nemohlo a vše se řešilo pouze přes počítač. A jak na tohle není moje tělo zvyklé, najednou mě všechno bolelo,“ směje se.

 

Přestože poslední zápas odehrály Brňanky už před více než měsícem, můžou se Stará a spol. za zrušeným ligovým ročníkem ohlídnout spokojeně.

 

„Letošní sezóna byla pro KP úspěšná. Do této sezóny se s takovými cíli nevstupovalo. Kdyby mi na úplném začátku někdo řekl, že budeme třetí v ŽBL, nebo že budeme mít tři výhry v Eurocupu, sahat po postupu, nevěřila bych mu,“ myslí si.

 

Hlavně tažení v EuroCupu upřelo na Královopolanky oči basketbalové veřejnosti. Ve druhé půlce základní skupiny KP třikrát vyhrálo a do poslední chvíle sahalo proti výrazně movitějším klubům z Turecka, Polska nebo Izraela po postupu do další fáze.

 

„Myslím si, že v Eurocupu jsme v některých zápasech měli štěstí. To ale ke sportu také patří. Na druhou stranu rovnat se s takovými týmy lze asi těžko, peníze jsou zde důležité. Pořád je to ale sport, který se hraje 5 na 5, a záleží na momentální atmosféře, sebevědomí atd. Takže i tým s nižším rozpočtem, který se rve o vítězství, snaží se pro něj udělat vše, může soupeře zaskočit a překvapit,“ hledá Stará klíče ke třem výhrám.

 

Svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého tak nedostanou šanci pokusit se po roce znovu vybojovat finálovou sérii a zůstane jim přidělená třetí příčka.

 

„Zrušený konec sezóny mrzí asi nás všechny, ale vzhledem k situaci se nedá nic dělat. Ve výsledku jsme mohli v konečném zúčtování dopadnou při troše štěstí sice ještě o kousek lépe, ale také jsme mohli skončit „až“ na čtvrté příčce. Takže zlatá střední cesta, třetí místo je super,“ uzavírá.

 

Zdroj:

https://www.zenskybasket.cz/clanky/stara-o-uceni-anglictiny-i-spolupraci-s-legendou-jelinkem.html