Hvězdy Renomia ŽBL zabojovaly v soutěžích

I. liga žen

V neustálé snaze cz.basketball přibližovat český basketbal co nejširší komunitě a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží žen i mužů co nejlepší servis přišla RENOMIA Ženská basketbalová liga pro letošek s novinkou. V rámci předsezónní tiskové konference, která proběhla 23. září, došlo k natočení dvou dovednostních soutěží, jenž si teď během sportovní pauzy budeme moci vychutnat. Ode dneška po osm týdnů vyjde každý čtvrtek na webu zbl.basketball a sociálních sítích cz.basketball video s dovednostními soutěžemi.

 

Skills Challenge RENOMIA ŽBL

První soutěží, kterou absolvovala při neúčasti Slavie Praha jedna hráčka z devíti klubů ŽBL, je tradiční dovednostní soutěž, jejíž varianty patří už několik let i do Utkání hvězd NBA. V rámci Skills Challenge musí hráčka vždy prodriblovat slalom mezi kužely, následně se přihrávkou z určeného místa trefit alespoň jednou z pěti pokusů do připravené bedny, poté trefit trestný hod, projít část trati driblinkem s dvěma míči a zakončit dvojtaktem. Během celé trati se hráčce měří čas a pavoukovým systémem se postupně zužuje pole hráček až do finále.

Nasazení hráček bylo dané podle konečného pořadí minulé sezóny:

1) ZVVZ USK Praha (Veronika Voráčková)

2) Sokol Hradec Králové (Pamela Effangová)

3) KP Brno (Lucia Hadačová)

4) BK Žabiny Brno (Natálie Stoupalová)

6) SBŠ Ostrava (Julie Konečná)

7) Levhartice Chomutov (Valentina Kadlecová)

8) BK Loko Trutnov (Štěpánka Ježková)

9) Slovanka MB (Eliška Misíková)

10) BK Strakonice – U19 Chance (Barbora Vorlová)

Ještě před startem pavouka si to devátý s desátým nasazeným celkem rozdaly o možnost vyzvat ve čtvrtfinále USK Praha.

 

3pt Shooting Contest RENOMIA ŽBL

Druhou soutěží, do které se hráčky v rámci dne spojeného s tiskovou konferencí pustily, je střelba trojek. Každá z hráček dostala k dispozici tři pozice a na každé této pozici měla pět střeleckých pokusů. První čtyři pokusy jsou za bod, poslední na dané pozici vždy za dva body. Hráčka má 40 sekund na to proměnit co nejvíce střeleckých pokusů a porazit svou soupeřku v pavoukovi. Nasazení i vyřazování funguje stejným způsobem jako u Skills Challenge.

Rozdělení dílů

V rámci čtyř dílů pro každou soutěž vám vždycky představíme část soutěže, na další se můžete těšit za týden. Po výkonu hráčka absolvuje krátký rozhovor s reportérem Tomášem Budkou.

1. díl – předkolo play off, 1. a 2. čtvrtfinále

2. díl – 3. a 4. čtvrtfinále

3. díl – semifinále

4. díl – finále

Sportu zdar a ať vyhraje ta nejlepší!

 

V tomto díle soutěži /s úspěchem/ naše Barbora Vorlová (slalom, přípravka, trestný hod a dvojkrok nebolí dvojtakt z levé strany).