Baráž startuje, začíná se v Brandýse

I. liga žen

Basketbalistky Strakonic, desátý tým posledního ročníku Chance ŽBL, budou muset svou účast mezi ženskou ligovou elitou obhájit v baráži. V ní narazí na vítězky první ligy z Brandýsa nad Labem. Zatímco Strakonice mezi ženskou špičkou znovu neprožily ideální sezónu, Brandýs jde do baráže v dobré náladě. Série startuje v sobotu v Brandýse, druhé utkání je pak na programu hned v neděli ve Strakonicích.

Strakonice v průběhu základní části dokázaly zvítězit pouze jednou. Bez výhry pak absolvovaly i sérii o deváté místo s Trutnovem a hráčky si v sérii na dvě výhry budou muset rychle vzpomenout, jak se mezi elitou vítězí. Ve Strakonicích má ligový basketbal více jak třicetiletou tradici a Jihočešky se jí jistě nebudou chtít vzdát.

Z pozice vyzyvatele jde do série prvoligový Brandýs. Ten má za sebou naopak velmi úspěšný rok, když na třetí místo z loňska navázaly Středočešky stejnou pozicí po základní části, když si připsaly bilanci čtrnácti výher a osmi porážek. Před nimi v tabulce se tyčilo duo BA Sparta a Sokol Nusle. Nejlepší střelkyní soutěže byla s devatenácti body na zápas Andrea Ondroušková, která nastupuje i v Chance ŽBL za Slovanku. Ve čtvrtfinále play off si pak Brandýs dokázal poradit v sérii na dva vítězné s béčkem brněnských Žabin. Doma vyhrály Středočešky 100:75, v Brně pak 80:66. Na turnaji Final4 konaném v nuselské aréně pak měly hráčky Brandýsa trochu štěstí. V semifinále dokázaly ubránit BA Spartu na 56 bodech, když samy daly 68. Ve finále pak využily to, že překvapení Final4 Havířov zdolal domácí favoritky v semifinále 88:87 trojkou krátce před koncem. Ve finále pak Havířovu došly síly a padl jasně 71:91. Záleží však, jestli Brandýs i do baráže půjde v kompletní sestavě.

Série startuje v sobotu od 19:30 v Brandýse, pokračuje pak v neděli od 15 hodin ve Strakonicích. Poslední rozhodující duel by se za stavu 1:1 na zápasy hrál v úterý znovu v Brandýse. 

Zdroj: www.zenskybasket.cz